Dlaczego najdroższe kremy czasami nie przynoszą rezultatów?

Nieuniknione jest to, że nasza skóra wraz z wiekiem się starzeje, więc zawsze szukamy sposobów, aby przedłużyć jej młodość. Niezależnie od wieku zawsze chcemy być zadbane i młode, więc aby zminimalizować procesy starzenia się skóry sięgamy po różne kosmetyki pielęgnacyjne.  Możemy je znaleźć w ofertach wielu marek, a co za tym idzie różnią się cenowo. O skuteczności działania jednak nie świadczy cena.

Dlaczego najdroższe kremy czasami nie przynoszą rezultatów?źródło: pixabay

Aby kosmetyk zadziałał ważne jest kilka czynników.


Odpowiedni dobór kosmetyków

Każda z nas jest inna i każdy kosmetyk będzie działać u nas inaczej. Pielęgnacja powinna być dostosowana nie tylko do wieku, ale przede wszystkim do potrzeb naszej skóry. Obserwując siebie z reguły wiemy, które kosmetyki i z jakim składem przynoszą u nas najlepsze efekty.Stan naszej cery

Nawet najlepsza pielęgnacja i najdroższy kosmetyk nie zadziała, jeśli nie zadbamy o stan naszej skóry. Musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie cery czy też o uzupełnienie innych składników, których aktualnie naszej cerze brakuje. Duże znaczenie ma też cały proces pielęgnacji zaczynając od odpowiedniego oczyszczenia twarzy, które sprawi, że nasza skóra lepiej wchłonie składniki aktywne zawarte w kremach.

Wiek

Nasza cera starzeje się już po 25 r.ż. Warto więc już wówczas zacząć stosować kremy przeciwamarszczkowe  – na początek lekki, a wraz z wiekiem zwiększać intensywność tej pielęgnacji. Żaden krem nie jest w stanie całkowicie zatrzymać procesu powstawania zmarszczek i żaden całkowicie ich nie usunie, sprawi jedynie, że będą mniej widoczne, dzięki odpowiednio dobranym składnikom.


Czas stosowania

Czasami tańszy kosmetyk przynosi lepsze efekty niż niejeden drogi krem.  Dlaczego? Na tańszy możemy sobie częściej pozwolić, by stosować go dłuższy czas. Od droższych oczekujemy zazwyczaj szybszego efektu, a to tak nie działa. Każdy kosmetyk musi mieć czas, aby zregenerować naszą skórę i zapewnić odpowiednie działanie.  Tańszy preparat stosowany regularnie czasami zadziała lepiej niż najdroższy krem używany jedynie od czasu do czasu.


Odpowiadając więc na wcześniejsze pytanie jestem zdania, że każdy krem zawiera inne substancje i inaczej regeneruje skórę. Każda z nas ma też inną cerę i inne potrzeby, dlatego też nie można powiedzieć, że cena kremu zawsze idzie w parze z jego efektywnym działaniem. Nawet najdroższy krem, z najlepszym składem nie przyniesie rezultatów, jeśli nie dobierzemy go do potrzeb naszej skóry. 


-----------------------------------------------------------------------------------------------

Szukając czegoś w internecie zawsze w wynikach wyszukiwania wyświetlają sie nam najlepiej wypozycjonowane strony. Prowadząc blog czy też inną stronę internetową zależy nam na tym, bo w ten sposób odnajduje nas więcej osób. Często próbujemy osiągnąć to sami z różnym skutkiem czasami z pomocą specjalistów jak np. ESEO  Korzystaliście lub korzystacie z pomocy tej lu innych podobnych agencji?

3 komentarze:

  1. Zgadzam się z Tobą - Krem należy dobierać do potrzeb naszej skóry.

    OdpowiedzUsuń
  2. świetny post, to prawda, odpowiedni dobór kosmetyku i regularność w stosowaniu przyniesie efekty:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja bym jeszcze dodała zbyt wygórowane oczekiwania. Niektórzy myślą, że po drogim kremie otrzymają nową skórę, a to mimo wszystko nie jest seria zabiegów w gabinecie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger