Łóżko piętrowe sposobem na większą przestrzeń w pokoju dzieci

Aranżacja pokoju dziecięcego to niemałe wyzwanie, szczególnie wtedy,  gdy gdy w jednym pokoju znajduje się rodzeństwo. Każde z nich powinno mieć swoją przestrzeń i swobodę do zabawy. Co jednak zrobić jeśli pokój jest bardzo mały?

źródło: googleMały pokój wymaga od nas zastosowania takich rozwiązań, które zagwarantują naszym pociechom bezpieczny sen, ale również to, aby cennego, idealnego do zabawy miejsca pozostało jak najwięcej. 

Sama zaczęłam szukać takich rozwiązań i moim zdaniem najlepszym wyborem są łóżka piętrowe. Występują one w wielu rozmiarach oraz kolorach, dzięki czemu stanowią doskonałe wyposażenie pokoju dziecięcego, jak i pokoju młodzieżowego.

Z lat swojego dzieciństwa pamiętam, że łóżka piętrowe to marzenie niemal każdego dziecka. Cieszyłam się wtedy już na samą myśl, że będę spała na górze. Poza wygodnym i bezpiecznym miejsce do spania zapewniało to codzienną gimnastykę - by się tam wspiąć trzeba było pokonać drabinkę. I tak pozostało do dziś. Zmienił się się jedynie design łózek. Produkowane teraz są o wiele piękniejsze. 

Standardowe łóżko piętrowe przeznaczone jest dla dwójki naszych pociech. Wiele z nich posiada jednak dodatkową szufladę na pościel czy inne drobiazgi. Po wysunięciu jej i umieszczeniu w niej materaca mamy łóżko piętrowe 3 osobowe. Zyskujemy  ten sposób miejsce dla kolejnej pociechy lub gościa. 

Nowoczesne modele są dość różnorodne, wpiszą się więc w estetykę i klimat każdego wnętrza. Są też bezpieczne. Krawędzie łóżek często są zaokrąglone dla bezpiecznego użytkowania ich przez młodsze dzieci, a wszystkie stosowane lakiery oraz farby spełniają ekologiczne normy. 

Ciekawym rozwiązaniem na zaoszczędzenie miejsca w małym pokoju są też łóżka piętrowe z biurkiem i szafą czyli popularne łóżka na antresoli. Sprawia ono, ze nawet nasz jedynak marzący o piętrowym łóżku może je mieć.

Uzyskana w ten sposób większa przestrzeń w pokoju dzieci zapewni im komfort i swobodę. 


Co myślicie o takim rozwiązaniu?6 komentarzy:

 1. Zawsze marzyłam o takim łóżku, ale przez 15 lat byłam sama a potem nie było już sensu. Ale gdzieś na wyjazdach zawsze zajmowałam miejsce na górze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. w dzieciństwie ja i siostra miałyśmy łóżko piętrowe. polecam każdemu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj pamiętam jak za czasów dzieciństwa, miałam takie piętrowe łóżko, co prawda kiedyś nie były tak ładne jak teraz. Fajne rozwiązanie na zyskanie większej przestrzeni zyskania miejsca do zabawy, ale zapewne nie dla każdego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dosłownie niespełna miesiąc temu sami zastosowaliśmy takie rozwiązanie w pokoju naszej 9-latki i uważam, że to była świetna decyzja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście mam ogromną słabość do łóżek piętrowych, z tym że nigdy nie odważyłam się spać na wyższym xd

  OdpowiedzUsuń
 6. Mysle, ze to fajne rozwiazanie, chociaz osobiscie chyba balabym sie ze ktores spadnie hahaha :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger