Jak mądrze kupić torbę na komputer?

Na ogół z komputera korzystamy w biurze i w domu. Mamy wówczas stałe miejsce pracy i nie przejmujemy się tym, jak zabezpieczyć sprzęt. Ten stoi w końcu na biurku i wystarczy raz po raz go przetrzeć, by nie osadzał się na nim kurz. Zupełnie inaczej wygląda to jednak w przypadku osób, które laptopa muszą zabierać ze sobą na uczelnię albo przemieszczają się z nim wykonując obowiązki służbowe.


Jako, że każdy ma własne upodobania i podobają mu się inne rzeczy, niektórzy stawiają w takiej sytuacji na plecak, a inni na specjalną torbę na laptopa. Skupiając się jednak na drugim produkcie, należy zadać sobie pytanie, jaki model torby jest wówczas najwłaściwszy…


Torba na laptop i jej największe zalety

 

Torba na laptopa góruje nad plecakiem pod kilkoma względami. Przede wszystkim chodzi o brak konieczności zakładania jej na plecy, co w niektórych przypadkach jest plusem. Chyba nikt nie wyobraża sobie przecież biznesmena w garniturze, który w przedsiębiorstwie zjawia się z plecakiem. Poza tym, taka torba ma też z reguły mniejszy rozmiar i cechuje ją bardziej elegancki design.


Co więcej, torba na komputer może być idealnie dopasowana do rozmiaru danego laptopa albo notebooka. Jest bardziej reprezentatywna, no i oczywiście można wybrać materiał jej wykonania. Pewnie nikogo nie dziwi fakt, że najczęściej jest to naturalna skóra. Produkty z niej wykonane są przecież bardzo wytrzymałe i solidne.Na co zwrócić uwagę podczas zakupu specjalnej torby na ramię?

 

Przechodząc już do kryteriów wyboru, na pierwszy ogień powinien iść oczywiście rozmiar torby. Ten musi być uzależniony od przekątnej ekranu danego sprzętu. Tak, by bez problemu można było zmieścić w środku posiadany komputer. Poza tym, liczy się również wygląd i materiał, co zostało już wspomniane powyżej. Jednak z racji tego, że klienci biznesowi stawiają przede wszystkim na jakość wykonania, ta kwestia ma też olbrzymie znaczenie. Na szczęście w przypadku produktów galanterii skórzanej idzie ona w parze z materiałem. W końcu dość duże obciążenie i częste użytkowanie wymusza posiadanie torby, która nie pruje się, ani nie rozchodzi w szwach.

To, co w przypadku toreb na laptopa liczy się jednak najbardziej, to utwardzenia, usztywnienia i zabezpieczenia. Laptop w trakcie transportu może ulec uszkodzeniu.  Specjalne modele toreb do jego przenoszenia mają zatem usztywnienia, dodatkowe warstwy materiału, a nawet wypełniane są sporą ilością pianki. Nie bez znaczenia pozostają również dodatkowe kieszenie i schowki. W końcu torba w której przenoszony jest komputer może służyć także, jako zwykły model do chowania drugiego śniadania i podręcznych drobiazgów.By mądrze kupić torbę na laptopa trzeba po prostu sugerować się powyższymi kwestiami. Tylko tak jesteśmy w stanie nabyć dodatek, który rzeczywiście będzie spełniał swoją funkcję. Profesjonalne sklepy z galanterią skórzaną mają na tyle szeroką ofertę, że z łatwością odszukamy model odpowiedni właśnie dla nas. Co więcej, wśród proponowanych produktów na pewno znajdzie się również pokrowiec na PC i etui na komputer. O ile i takimi gadżetami jesteśmy zainteresowani!*źródło zdjęć: supergalanteria.pl


5 komentarzy:

 1. Mam jakąś zwykłą torbę i w zupełności mi wystarcza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od sytuacji w których jej używamy i naszych upodobań :) Również od tego czy zależy nam tylko na funkcji ochronnej, czy mamy też inne wymagania:)

   Usuń
 2. Ja używam dosyć prostej, materiałowej, ale bardzo porządnej. Mam ją już z 3-4 lata i nadal prezentuje się dobrze i spełnia swoją rolę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o to chodzi. Jeśli jest wytrzymała to zawsze da radę :)

   Usuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger