Skuteczne sposoby na rozluźnienie napiętych mięśni karku


Ból karku i szyi jest szczególnie dokuczliwą przypadłością, która pojawia się u wielu osób. Jego przyczyny mogą być różne: od zbyt długiej pracy przed komputerem w niewłaściwej pozycji, efekt uboczny długo odczuwanego stresu, przez złe ułożenie w czasie snu, po zmiany zwyrodnieniowe pojawiające się wraz z upływem lat. Jak rozluźnić mięśnie karku i szyi, aby poczuć ulgę na dłużej i zapobiegać ich ponownemu pojawieniu się?
Odpowiednia pozycja siedząca

 

Jeśli często odczuwamy bóle karku i szyi, zwróćmy nieco pilniej uwagę na pozycję, w jakiej pracujemy. W przypadku pracy przed komputerem, zadbajmy o to, aby jego ekran znajdował się na wysokości wzroku. Praca z lekko podniesioną lub pochyloną głową, może przyczyniać się w dużym stopniu do pojawienia się dolegliwości w okolicach karku i szyi. Warto również w trakcie pracy robić sobie przerwy i wykonywać nietrudne ćwiczenia rozluźniające mięśnie tych okolic, jak poruszanie głową do tyłu i do przodu oraz obracanie jej na boki. Pozwala to łagodnie zmniejszyć napięcie pojawiające się w karku i szyi po zbyt długim skupieniu wzroku w jednym punkcie i intensywnej pracy.

Wzmacnianie mięśni karku i szyi

 

Poza rozluźnianiem, warto także zadbać o wzmocnienie mięśni karku i szyi. Jeśli są one zbyt osłabione, nie ułatwia nam to zachowywania właściwej pozycji. Wystarczy w ciągu dnia znaleźć dosłownie kilka minut na ćwiczenia, w trakcie których wykonujemy delikatne napieranie głową na ręce w różnych pozycjach, aby szybko odczuć różnicę w codziennym funkcjonowaniu.

Masaż mięśni karku i szyi

 

Skutecznym sposobem na walkę z pojawiającym się zbyt często bólem tej części ciała jest wykorzystanie takich akcesoriów, jak dostępny w sklepie Casada masażer do karku i szyi czy masażer ręczny, który można zabrać ze sobą do pracy.

Neck Massager II dostępny w asortymencie Casada to urządzenie pozwalające na wykonanie automasażu karku i barków. Wykonuje ono masaż ugniatający, który w połączeniu z funkcją ogrzewającą przyspiesza rozluźnianie i relaksację mięśni. Rozmasowuje on poszczególne punkty stanowiące źródło bólu, a jednocześnie jest w pełni bezpieczny dla użytkownika. Uginający się pod naciskiem mechanizm masujący chroni bowiem kręgosłup szyjny przed urazem.

Z kolei Miniwell Twist2Go jest ulepszoną wersją poduszki masującej kark Miniwell Twist. Urządzenie zasilane jest przez baterie, dzięki czemu może być stosowane właściwie wszędzie, nawet do 1.5 godziny, skutecznie rozmasowując napięcia pojawiające się w górnej części ciała techniką ugniatania i uciskania, dzięki czemu pojawia się wrażenie uciskania spiętego karku kciukami dłoni przez prawdziwego masażystę.*materiał zewnętrzny

5 komentarzy:

 1. Przydałaby mi się taka poduszka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj ja chętnie skorzystałabym z takiej poduszki.

  OdpowiedzUsuń
 3. mnie pomogła akupunktura tybetańska i bańki, super sprawa na różne dolegliwości

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba musze zakupic taka poduszke, moje maz mysle ze bardzo by skorzystal :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze, przydałoby się o tym pomyśleć. Lata lecą.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger