Jak zadbać o porządek w miejscu pracy?

Lubimy mieć porządek wokół siebie zarówno w domu, jak i w pracy. Schludna, uporządkowana przestrzeń zawsze dobrze wpływa na nasze samopoczucie. O ile w domu sprzątanie to głównie tylko nasz obowiązek, to w miejscu pracy możemy rozwiązać to w różny sposób.

Jak zadbać o porządek w miejscu pracy?
źródło: pixabay

Prowadząc swoją firmę głównie sami odpowiadamy za panujący w niej porządek. O ile jest ona mała z powodzeniem możemy poradzić sobie sami, ale jeśli jest większa z pewnością przyda nam się pomoc. O panujący porządek w miejscu pracy tak samo jak w domu musimy dbać regularnie. Z jednej strony po to aby sami efektywnie i z przyjemnością pracować, a z drugiej ma to też duży wpływ na postrzeganie firmy przez klientów, zwłaszcza wtedy jeśli mają do niej bezpośredni dostęp. Schludna przestrzeń jest bardzo ważna dla wszystkich, dlatego tak ważne jest sprzątanie.


Sprzątaczka na etacie czy usługi profesjonalnej firmy?


Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Pracownik na etacie daje nam poczucie, że jest zawsze wtedy, kiedy jest potrzebny. Musimy jednak zawsze pamiętać o zakupie środków i urządzeń potrzebnych do sprzątania. To rozwiązanie generuje zawsze wyższe koszty niż skorzystanie z usług firmy sprzątającej. Druga możliwość daje pewność, że wszystko zostanie załatwione bez naszego udziału. Wystarczy tylko określić dokładne warunki współpracy:
 • Czas -  W zależności od potrzeb może być to sprzątanie codzienne w ustalonych godzinach lub też raz na jakiś czas.
 • Zakres prac - Poza wskazaniem pomieszczeń, które mają zostać uporządkowane, warto wyznaczyć konkretne zadania
 • Zadania dodatkowe - Czasami może się okazać, że mimo zaplanowania harmonogramu sprzątania, konieczna jest szybka pomoc, warto więc wcześniej ustalić czy dana firma sprzątająca oferuje taką możliwość i z jakimi dodatkowymi kosztami będzie się to wiązać.
 
Korzystanie z usług firmy sprzątającej jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić czas. Obecnie możemy znaleźć masę ofert. Ogłaszają się zarówno prywatne osoby, jak też firmy, specjalizujące się w pracach porządkowych. Ceny za poszczególne usługi różnią się od siebie, podobnie jak ich jakość. Szukając pomocy w sprzątaniu, warto brać pod uwagę nie tylko cenę, ale także sprzęt, i kompetencje pracowników tych firm, a przede wszystkim jak zawsze sprawdzić opnie. 

Każdy, kto ma swoją firmę ma świadomość tego, że miejsce pracy powinno być czyste, zadbane i komfortowe.


Jakie rozwiązanie wydaje się Wam najlepsze? 

4 komentarze:

 1. W moim miejscu pracy były i panie na etacie i pani z zewnętrznej firmy. Zawsze było tak samo... brudno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo dużo zależy od człowieka :) Korzystając z firm sprzątających zawsze możemy wcześniej sprawdzić opinie innych.

   Usuń
  2. I od ceny. Prawdfa jest taka że duża liczba firm oszczędza. Zamiast zapłacić sprzątaczce wolą dać te pieniadze pracownikowi. Kolejnym problemem jest fakt zmian. Wiele firm działa na dwa etaty, a wtedy nie ma czasu na sprzątanie.

   Usuń
 2. Bardzo pozyteczny wpis, ogolnie sama sprzatam po sobie, ale zdarzalo mi sie tez korzystac z uslug firm sprzatajacych :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger