iRobot - Sprzątanie też może być przyjemnością

Sprzątanie to czynność, która zwykle jest naszym codziennym obowiązkiem. Mało kto lubi to zajęcie, ale każdy z nas lubi czystą, uporządkowaną przestrzeń. Sprzątanie mieszkania jest tak samo ważne jak dbanie o samego siebie, więc nie wyobrażam sobie nie sprzątać. 

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii możemy polubić to zajęcie lub skorzystać z pomocy urządzeń, które za nas wykonają niektóre czynności. Takich pomocników znajdziemy na stronie iRobot.pl

źródło: irobot.pl


Roboty odkurzające 


Roboty odkurzające Roomba wyposażone są w system inteligentnych czujników, które automatycznie prowadzą robota po całym domu. Poruszają się pod meblami i wokół przeszkód, aby dokładnie posprzątać podłogi. Roombą można zarządzać za pomocą swojego telefonu dzięki specjalnej aplikacji iRobot HOME. Dzięki tej aplikacji możemy zaprogramować harmonogram pracy, zakończyć lub rozpocząć sprzątanie z dowolnego miejsca o dowolnym czasie. W pełni naładowany może pracować nawet przez dwie godziny. Jeśli jesteśmy w domu możemy go uruchamiać również ręcznie.

Roboty mopujące


Roboty mopujące Braava mają trzy główne funkcje i w związku z tym trzy nakładki sprzątające: jedna do mopowania na mokro, druga do  wycierania na wilgotno i kolejną do  zamiatania na sucho. Robot dobiera rodzaj sprzątania w zależności od rodzaju założonej nakładki i bardzo dokładnie doczyszcza wszelkie zabrudzenia na podłodze.źródło: irobot.pl


Poszczególne modele iRobot Roomba różnią się wyposażeniem oraz systemami optymalizującymi ich pracę. Oto najważniejsze z nich:

 • Harmonogram  pracy  na  7  dni  tygodnia -  Umożliwia nastawienie czasu automatycznego rozpoczęcia cyklu odkurzania, aby robot sprzątał codziennie bez naszej ingerencji.
 • Wirtualna Ściana Dual Mode - pozwala na ograniczenie obszaru pracy  robota,  aby  nie  wjeżdżał  w  daną  przestrzeń. 
 • System  Dirt  Detect - odpowiada on za automatyczne wykrywanie obszarów silniej zabrudzonych, na których robot samodzielnie intensyfikuje pracę.
 • iRobot HOME - aplikacja mobilna, która umożliwia  m.in.  rozpoczęcie  lub  wstrzymanie  cyklu  sprzątania,   ustawienie harmonogramu odkurzania, dobranie indywidualnych ustawień, czy monitorowanie działania i stanu robota z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Wspominałam o tym przy robocie odkurzającym, ale mopujące też posiadają tę funkcję. 
 • System  AeroForce - system optymalizuje efektywność pracy robota odkurzającego Dwie przeciwbieżnie obracające się, specjalnie   profilowane   gumowe   szczotki chwytają  i  rozbijają  zanieczyszczenia  oraz wymagają minimalnej konieczności czyszczenia. Ta funkcja przydatna jest szcególnie wtedy gdy mamy w domu zwierzęta. 
 • Wirtualna   Latarnia - jej zadaniem jest pokierowanie pracą robota tak, aby odkurzał pomieszczenia  po  kolei. 
 • iAdapt 2.0  - System nawigacji, dzięki któremu robot buduje mapę pomieszczeń. Dzięki niemu utrzymuje  optymalny  tor  pracy,  aby sprzątać dopóki cała powierzchnia nie zostanie wyczyszczona. 
 • Carpet  Boost - to system, który odpowiedzialny jest za wykrywanie dywanów lub wykładzin. W momencie, gdy robot na nie wjedzie moc pracy zostaje  automatycznie  zwiększona.
 • Filtry - marka iRobot  stosuje dwa rodzaje systemów filtrujących - filtry  AeroVac  oraz  AeroForce.  Te drugie ze względu na wielkość zatrzymywanych cząsteczek doskonale sprawdzają  się także w mieszkaniach alergików. 


iRobot
żródło: irobot.pl


Różnorodność modeli iRobot sprawia, że każdy jest  w stanie znaleźć odpowiedniego pomocnika, optymalnie dostosowanego do potrzeb. Trochę przerażają mnie ceny, ale jeśli zrobimy kalkulację, że kupiony sprzęt posłuży nam dłuższy czas, a dodatkowo czas który mielibyśmy przeznaczyć na sprzątanie możemy przeznaczyć na chwile spędzone z rodziną lub inne przyjemności to warto skusić się na taki jednorazowy wydatek. 

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii możemy zaoszczędzić swój cenny czas, dzieląc się domowymi obowiązkami z inteligentnymi robotami, które część pracy mogą wykonać za nas. Dzięki nim nasz dom będzie czysty, a samo sprzątanie nie będzie już  tylko codziennym obowiązkiem, a stanie się dla nas przyjemnością. 


A co Wy sądzicie o takim pomocniku?

9 komentarzy:

 1. Przydałby mi się taki robot, najlepiej kilka :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja kuzynka kupiła robota za kupę kasy i ciągle narzeka, że nie dociera jej do kątów. Ale resztę sprząta bez zarzutu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to chyba nie ma iRobota… Roomba ze specjalnie zaprojektowaną szczotką dociera do zakamarków w rogach i zbiera kurz wzdłuż krawędzi.

   Usuń
 3. Ja korzystam z robota odkurzającego, choć innej marki. Świetna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam swoja Rumbe i kazdemu polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. mimo, że mam tylko 52 metry to chciałabym mieć pomocników- roboty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Marzy mi się taki robot bo po pracy nie mam siły i chęci na sprzątanie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak na razie posiadam roombę 605, ale do kolekcji chce dokupić braavę i mieć spokój i z odkurzaniem i z myciem podłóg :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O tak! Polecam duet Roomba i Braava, wtedy dopiero można odpocząć. Może w przyszłości sprawię sobie coś podobnego do mycia okien ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger