Damski kuferek – uwielbiana klasyka

Damski kuferek – uwielbiana klasyka wciąż na topie

Torebki damskie to dodatki, bez których trudno sobie wyobrazić udaną stylizację. Razem z butami stanowią one takie uzupełnienie garderoby, obok których wiele kobiet nie potrafi przejść obojętnie. Tak jak w przypadku ubrań, tak też w przypadku damskich torebek – na niektóre modele panuje określona sezonowa moda, a niektóre są modne bezterminowo. Torebki kuferki należą właśnie do tej drugiej kategorii.

 


Torebki kuferki z racji swojego szczególnego kroju mają w sobie nutę retro, która kojarzy się z nieprzemijającym szykiem i kobiecością. Mimo pewnych cech wyglądu, które się nie zmieniają (geometryczny trapezowaty kształt, usztywnienia), kuferki ewoluują tak, by wpisać się w obowiązujące modowe trendy. Tak też jest w sezonie 2022/2023 – modny kuferek to torebka, na którą warto się zdecydować. Zarówno jeśli szukasz torebki do codziennych stylizacji, jak i do tych bardziej wyjściowych i eleganckich. Co jeszcze kryją w sobie kuferki damskie i czym nas zaskoczą w sezonie 2022/2023? O tym w dalszej części tekstu.

 

Torebki kuferki – skąd się wzięły

Nie bez powodu kuferki mają lekki sznyt retro. Ich korzenie to kufry podróżne, które z biegiem lat ewoluowały do mniejszych bardziej podręcznych kuferków podróżnych. Potem pojawiła się torba kuferek noszona przez kobiety na co dzień. Pierwszy słynny kuferek pojawił się w roku 1935. Ponieważ stał się on bardzo popularny wśród kobiet, także inne firmy zaczęły produkować torebki damskie kuferki. Poza domem mody Hermes (który był kreatorem wspomnianego wyżej kuferka) torebki damskie kuferki stworzyli też Louis Vuitonn czy Dior. Dziś torebki kuferki to nie tylko drogie egzemplarze, ale i dobrej jakości produkty w przystępnych cenach.

 

Torebka damska kuferek – do jakich stylizacji?

Torebki kuferki dostępne dziś to – dzięki ich różnorodnej kolorystyce, wielkości oraz różnego rodzaju materiałom i ich fakturom – dodatek, który sprawdzi się w różnego rodzaju stylizacjach. Oczywiście klasyczny elegancki skórzany kuferek będzie odpowiedni do bardziej oficjalnych ubiorów. Kuferki damskie to doskonałe pod względem estetycznym (i praktycznym) dodatki na wyjście do pracy, na randkę, oficjalną kolację, uroczystość rodzinną czy imprezę. A to dzięki różnorodności tego typu toreb. Nie chodzi tu tylko o ich kolorystykę, ale i o rozmiar. Torebka kuferek może być całkiem niewielkich rozmiarów – w sam raz do eleganckich stylizacji – wtedy włożysz do niej najpotrzebniejsze przedmioty, jak i może być całkiem pokaźną torbą, która zmieści trochę (albo nawet dużo) więcej. Popularne jest wykorzystanie większej torebki kuferka zamiast tzw. shopperbaga.  

 


Damskie kuferki 2023 – jakie najmodniejsze

Torebka kuferek, mimo swoich tradycyjnych korzeni, dzielnie podąża za obowiązującymi modowymi trendami. Dlatego też można ją kupić w przeróżnych intensywnych kolorach modnych w sezonie 2022/2023. Kolejny trend, do którego dopasowały się kuferki, to moda na torebki błyszczące. Taka torebka będzie odpowiednia do twojej stylizacji sylwestrowej czy też karnawałowej, czyli na tzw. wielkie wyjścia. W dobrej cenie możemy też znaleźć modne kuferki pikowane. Kolejny hit sezonu. Kuferki to także doskonała propozycja dla kobiet kochających klasykę – takie torebki w tradycyjnym wydaniu są bez paska za to z krótkimi uszami w klasycznych kolorach. Modny kuferek tego typu jest na czasie zawsze.

Jeśli marzy ci się modny kuferek, który będzie jednocześnie torbą praktyczną i dobrej jakości, przyjrzyj się kolekcji torebek tego typu na bonafora.pl.

2 komentarze:

  1. Nie mam w swojej szafie żadnego takiego kuferka, potrzebuje dużych torebek

    OdpowiedzUsuń
  2. Damski kuferek to klasyka, która zawsze się sprawdza. Bez niego trudno sobie wyobrazić kompletną stylizację. To taki uniwersalny dodatek, który pasuje praktycznie do każdej okazji - do pracy, na randkę bądź uroczystą kolację.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger