Koloryzacja włosów - samemu czy w salonie?

Czasami przychodzi taki moment, że chcemy zmienić coś w naszym wyglądzie, albo najzwyczajniej znudził się nam nasz kolor włosów. Wówczas, jak zwykle zaczynają się schody: jaki kolor wybrać, farbować w domowym zaciszu czy u fryzjera, w końcu do którego fryzjera się wybrać? W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć, na niektóre nasze kobiece dylematy.

 


 

Farbowanie włosów w domu czy u fryzjera?

Zdecydowaną zaletą zmiany koloru włosów w domu jest oszczędność czasu i pieniędzy. Drogeryjna farba jest o wiele tańsza niż farbowanie włosów salonie. Nie tracimy też czasu na dojazdy, pomijając już fakt, że z nałożoną już farbą znajdziemy w domu zawsze sto kolejnych rzeczy, które możemy zrobić w tym czasie. Czy jednak faktycznie działa to na plus? 

Wizyta u fryzjera np. w La Beaute salon fryzjerski przy Jana Kazimierza na Woli jest jednak odskocznią od domowej codzienności, chwilą relaksu i odprężenia. To czysta przyjemność, gdy ktoś doświadczony zajmuje się naszymi włosami. Ponadto może się okazać, że to właśnie ta wizyta okaże się oszczędnością. 

Farbowanie włosów w domu czy w salonie znajdzie zapewne tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Ja sama w różnych etapach mojego życia należałam do jednych i drugich. 


Do którego fryzjera się wybrać?

Na to pytanie nigdy nie będzie jednoznacznej odpowiedzi.  Jak go więc wybrać? Najlepiej gdy mamy jednego, już sprawdzonego. Możemy korzystać też z opinii znajomych, szukać recenzji w necie, a może też zdecydować za nas przypadek - czasami tak się zdarza, gdy jesteśmy np.na wakacjach.  W ten ostatni sposób moją uwagę przyciągnął fryzjer damski przy Jana Kazimierza na Woli.

Samodzielna koloryzacja w domu może zepsuć niejedną fryzurę - zły wybór farby, nierównomiernie nałożony kolor. Sposobów na zmianę aktualnego koloru naszych włosów jest wiele - farbowanie, rozjaśnianie, dekoloryzacja, pasemka, refleksy, baleyage, ombre, sombre itd. Wizyta w salonie to jednak najlepszy wybór. To zawsze pewność, że farba została odpowiednio dobrana, bo przecież nasze włosy są w różnej kondycji, pewność, że odcień na całej długości włosów jest precyzyjnie wyrównany, a przede wszystkim pewność, że przy okazji możemy również skorzystać z innych zabiegów pielęgnacyjnych na nasze włosy lub przynajmniej porad specjalisty.


Jaki kolor wybrać?

Często podążamy za nowymi trendami, jednak najlepszym wyborem jest kolor w jakim my się dobrze czujemy. Jeżeli naszym wyborem jest koloryzacja włosów przy Jana Kazimierza na Woli to możemy połączyć jedno z drugim. Dobry fryzjer śledzi zarówno nowe trendy, jak również umie dobrze doradzić swoim klientkom.


Tak jak widzicie, nie ma jasnych odpowiedzi. Wybory, każdej z nas mogą być różne, a nawet co jakiś czas się zmieniać. Jestem ciekawa Waszych opinii. Farbujecie włosy same czy u fryzjera?

 

 

5 komentarzy:

 1. Wolę w salonie fryzjerskim, mam swój sprawdzony i czuję się bezpiecznie ;) Sama mam antytalent do takich rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie farbuję włosów, ale jeśli bym miała, to zdecydowanie fryzjer :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio sama w domu farbowałam włosy, ale częściej jednak wybieram specjalistę w tym temacie

  OdpowiedzUsuń
 4. tylko i wyłącznie w salonie ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja osobiście wybieram się jednak do salonu, aby farbować włosy, ponieważ w domu jakoś nie zawsze mi to dobrze wychodziło z odcieniem włosów. A w sprawdzonym salonie uzyskuje zawsze ten sam efekt :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger