Od czego zależy szybkość realizacji naszego zamówienia?

Coraz częściej robimy zakupy on line. Na niektóre przesyłki czekamy dłużej, a inne już kolejnego dnia są u nas. Zawsze zastanawiałam się od czego to zależy, szczególnie wtedy gdy zależało mi na tym, aby moje zamówienie zostało jak najszybciej zrealizowane. Czy faktycznie czasami jest taki natłok zamówień, czy jednak jest inny powód. Po jakimś czasie odpowiedź nasunęła się sama -  system WMS.

 

źródło:pixabay

 

Co to jest WMS?

WMS (Warehouse management system) to nic innego jak system informatyczny do zarządzania przepływem towarów na magazynie, bez względu na to czy jest on prowadzony przez firmę produkcyjną, sklep, czy firmę logistyczną. WMS ma usprawniać pracę każdego magazynu po to, aby zminimalizować czas oczekiwania klientów na realizację zamówienia.

Taki system zarządzania magazynem coraz częściej wybierany jest nie tylko przez duże przedsiębiorstwa, ale także przez mniejsze firmy. Dlaczego?

 

Zalety i wady systemów WMS

Głównym zadaniem WMS jest optymalizacja pracy magazynu co oznacza, że dzięki niemu wszystko przebiega łatwiej i sprawniej. Przede wszystkim rejestruje on i monitoruje wszystkie zdarzenia magazynowe, od przyjęcia towaru, poprzez jego przechowywanie, przygotowanie do wysyłki i w końcu wydanie. Taki zautomatyzowany przepływ towarów to zarówno ułatwienie dla firmy, a tym samym dzięki zadowoleniu klientów ze sprawnej realizacji zlecenia szansa na pozyskanie kolejnych. 

Można by powiedzieć, że posiada same zalety, ale żeby nie było tak kolorowo to jak każdy system informatyczny posiada też wady. Wystarczy jedna ludzka pomyłka przy wprowadzaniu czegoś do systemu, aby jeden błąd pociągnął za sobą kolejny. Jednak to w porównaniu do jego zalet to tylko drobnostka.

 

A co Wy myślicie o systemach WMS? Spotkaliście się z firmami które go używają? A może używacie go w swojej firmie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger