Myjka ultradźwiękowa w gabinecie kosmetycznym

Rozpoczynając działalność, czy już prowadząc swój salon kosmetyczny zawsze stajemy przed wyborem odpowiedniego sprzętu. To często nie lada wyzwanie, bo wybór urządzeń jest ogromny. Jednak to również od wyposażenia salonu w odpowiedni sprzęt zależy jego sukces. Bez odpowiednich narzędzi i urządzeń na nic nam nasze zdolności. Dziś jednak chciałam zwrócić Waszą uwagę na sprzęt, który zapewni higienę i bezpieczeństwo w gabinecie kosmetycznym, ale nie tylko. Co mam na myśli? oczywiście myjki ultradzwiękowe.

 


 

 

Myjka ultradźwiękowa jest już podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu kosmetycznego. Pozwala ona na bezpieczne umycie i dezynfekcję narzędzi stosowanych w salonie. Umyją przedmioty i narzędzia w miejscach niedostępnych dla naszych rąk. Dzięki swojemu działaniu sprawiają, usprawniają naszą pracę, a trudno dostępne miejsca lśnią czystością.

Czyszczenia narzędzi za pomocą myjki ultradźwiękowej jest skutecznym sposobem na usuwanie najbardziej uciążliwych zabrudzeń w szybki, skuteczny oraz bezpieczny sposób. Dzięki zastosowaniu preparatu do dezynfekcji myjki ultradźwiękowe stosowane w salonie, czy gabinecie kosmetycznym nie tylko czyszczą narzędzia, ale też je dokładnie dezynfekują. 

Nie są  jednak przeznaczone do sterylizacji narzędzi. Za ich pomocą możemy dokładnie oczyścić i zdezynfekować narzędzia, jednak, jeżeli zależy nam na sterylizacji to musimy wykonać ją w autoklawie  lub skorzystać z usług firm, które się tym zajmują. 

Sterylizacja narzędzi wymagana jest przez Sanepid jeśli w salonie przeprowadzane są zabiegi, przy których występuje przerwanie ciągłości naskórka.

Sterylizacja i dezynfekcja to procesy, które pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa klientów w salonie kosmetycznym. Wszystkich narzędzi nie musimy jednak sterylizować, a do dezynfekcji wystarczy nam myjka ultradźwiękowa.

Czy myjka ultradźwiękowa jest więc narzędziem potrzebnym? Z całą pewnością tak, tym bardziej, że jej zastosowanie nie kończy się na kosmetyce. Inna będzie dla kosmetyczki, inna dla optyka, a jeszcze inna dla pracownika warsztatu samochodowego.  4 komentarze:

  1. Bardzo potrzebna rzecz w wielu miejscach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O myjcce ultradźwiękowej słyszałam jeszcze w szkole kosmetycznej. Bardzo przydatny i ważny sprzęt :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger