Oczyszczanie skóry twarzy i oczu - DERMAQUEST Universal Cleansing Oil / 4skin

Każda z nas wie, że postawą pielęgnacji jest dokładne oczyszczenie skóry. Podczas mycia twarzy usuwamy resztki makijażu, pot, kurz, bakterie czy zanieczyszczenia zebrane z powietrza, a także wolne rodniki, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry. Choć każda z nas ma już wyrobiony swój rytuał pielęgnacyjny, to używany do niego różnych produktów.   Dziś o jednym z nich.  

DERMAQUEST Universal Cleansing Oil terapeutyczny olejek myjący do twarzy i oczu

 


 

Przyznam szczerze, że kiedyś nie lubiłam olejków czy olei w swojej pielęgnacji. Przekonałam się do nich kilka lat temu. Teraz chętnie sięgam po olejki do oczyszczania twarzy, szczególnie przy usuwaniu makijażu oczu. 

 


 

Terapeutyczny olejek myjący do twarzy i oczu to specjalistyczny kosmeceutyk przeznaczony do dogłębnego oczyszczania skóry. Usuwa zanieczyszczenia oraz makijaż (także wodoodporny), nie uszkadzając przy tym naturalnej bariery hydrolipidowej skóry. Rekomendowany jest do skóry wrażliwej, skrajnie suchej, atopowej, ale również dla skóry tłustej.  W jego składzie znajdziemy m.in. oleje ze słodkich migdałów, abisyński i jojoba. 

 


 

Konsystencja niczym nie różni się od innych olejków, jednak podoba mi się w nim, że bardzo łatwo się go zmywa z dłoni i z twarzy po jego zastosowaniu. zamknięcie na klik sprawia, że idealnie dozujemy sobie odpowiednia ilość do użycia. Samo jego działanie oceniam pozytywnie. Zmywa makijaż i dobrze usuwa zanieczyszczenia, nie podrażniając skóry. Tak jak wspomniałam najczęściej stosuję go do demakijażu oczu i radzi sobie bardzo dobrze nawet z wodoodpornym tuszem do rzęs.  Wystarczy jego mała ilość, aby wstępnie , ale dobrze oczyścić twarz i oczy. Buteleczka choć mała, starcza na długo. 

 Skóra po jego użyciu nie jest tłusta ani zaczerwieniona. Nie zauważyłam też zapychania, przetłuszczenia skóry czy innych niespodzianek. To kolejny produkt który możecie znaleźć na stronie 4skin.pl Zawsze można skorzystać z porady, gdy zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego dla nas kosmetyku.


Używacie olejków do oczyszczania twarzy?2 komentarze:

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger