Stal nierdzewna - zalety i możliości zastosowania jej w domu

Nie ma chyba miejsca, w którym nie znalazłaby się chociaż jeden produkt wykonany ze stali nierdzewnej.  Jest to materiał na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w różnych dziedzinach naszego życia. 

Stal nierdzewna - zalety i możliości zastosowania jej w domu
źródło: inox.pl


Zdecydowana większość z nas  kojarzy stal nierdzewną  głównie ze stosowaniem w przemyśle lub budownictwie. Doskonale sprawdza się ona również w innych branżach, także w gastronomicznej i AGD. 

Jakie zastosowanie ma stal nierdzewna w domu?


Miejscami w których z powodzeniem możemy ją zastosować jest z całą pewnością kuchnia i łazienka.  Jest ona doskonałym materiałem do wzbogacenia frontów szafek lub podłączania drobnych elementów armatury. Idealnie sprawdza się w też w przypadku różnych przedmiotów dekoracyjnych. Ze stali nierdzewnej wykonane są zwykle kuchenne zlewozmywaki, a także między innymi czajniki, garnki, sztućce, miski i inne naczynia. W łazience ma głównie zastosowanie przy armaturze. Elementy, takie jak kolanka, profile, rury i łączniki bez problemu znajdziesz w asortymencie INOX Polska.  


Jakie są zalety stali nierdzewnej?


Niewątpliwie dużą jej zaletą jest jej odporność na korozję. W zetknięciu z wodą czy wilgocią na pewno nie zardzewieje - zresztą już sama nazwa na to wskazuje. 

Jest także odporna na wysoką lub niską temperaturę. Podgrzewana lub schłodzona nie wydziela szkodliwych związków, w związku z czym tak jak wspomniałam może być wykorzystywana w miejscach narażonych na jej oddziaływanie. 

Jest całkowicie bezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Nie wywołuje żadnych reakcji w kontakcie z żywnością, dlatego bezpiecznie możemy ją stosować w kuchni. Nie pochłania również zapachów i smaków.

Właściwości antybakteryjne to obecnie jej największy atut. Powierzchnie z  tego materiału z  łatwością utrzymamy w czystości. Możemy ją bez problemu również sterylizować.

Estetyczny wygląd - produkty wykonane ze stali nierdzewnej mogą  mieć różną powierzchnię - matową, szlifowaną lub błyszczącą. Zawsze można dopasować jej wybór do naszych upodobań.

3 komentarze:

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger