Przebarwienia – jak je usunąć?


Główną przyczyną powstawania kolorowych zmian skórnych są promienie UV. To zbyt długa i częsta ekspozycja na nie może powodować powstawanie piegów i plam, choć zdarzają się również inne czynniki. Przebarwienia stanowiące duży kompleks można usunąć korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Jakie z nich są najskuteczniejsze i najbardziej bezpieczne?

Rodzaje przebarwieńDo najczęstszych i najpopularniejszych zalicza się piegi, które pojawiają się nie tylko na twarzy i dekolcie, ale też na karku i rękach. Ciekawostką jest, że piegi bledną podczas zimy, stają się jaśniejsze i mniej widoczne, a latem, podczas częstego wystawiania skóry na słońce robią się ciemniejsze i dodatkowo powstają nowe. Do rzadziej występujących zaliczyć można melasmę, która dotyczy przede wszystkim kobiet w ciąży i charakteryzuje się występowaniem na czole i policzkach. Plamy soczewicowate mają nieregularny kształt i równomierne zabarwienie – powstają w wyniku długiej ekspozycji na promienie słoneczne.Laserowe usuwanie przebarwieńZa powstawanie przebarwień odpowiedzialna jest melanina, a właściwie zaburzenia związane z procesami jej tworzenia. Wykorzystanie lasera ma na celu rozbicie nagromadzonego barwnika, w wyniku czego przebarwienia jaśnieją lub znikają zupełnie.
Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej przeprowadzi wywiad i upewni się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania laseroterapii. Następnie ustali parametry lasera i rozpocznie zabieg. W trakcie wiązki lasera będą wysyłane pod skórę, a energia, jaka się w wyniku tego wytworzy będzie rozbijać barwnik na mniejsze cząstki. Dzięki naturalnym procesom obronnym układu immunologicznego drobinki te będą wydalane z organizmu. Zabieg jest bezbolesny, może powodować jedynie zaczerwienienie, podrażnienie i lekką opuchliznę. Taki stan skóry utrzymywać się będzie przez kilka lub kilkanaście godzin. Oczekiwanego efektu spodziewać się można dopiero po kilku sesjach.Przeciwwskazania do wykonania zabieguGłównym przeciwwskazaniem jest ciąża, a także karmienie piersią. Z metody laserowej nie mogą korzystać również osoby, które mają słabą krzepliwość krwi lub przed zabiegiem regularnie zażywały leki o takim działaniu. Oprócz tego na dwa tygodnie przed laseroterapią nie powinno się korzystać z solarium ani nakładać samoopalaczy. Zabieg nie powinien być przeprowadzany o osób chorujących na choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, mające rozrusznik serca lub łuszczycę w miejscu, które ma być poddane laseroterapii. Odpowiedni wywiad z pacjentem powinien przeprowadzić przed zabiegiem lekarz.

*materiał zewnętrzny

 

17 komentarzy:

 1. Chętnie wybrałabym się na taki laser, tylko ostatnio coś mam problemy z krzepliwością...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na szczęście nie mam problemu z przebarwieniami, choć dobrze znać metody :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam sporo przebarwień na razie walczę z nimi odpowiednią pielęgnacją :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chronię sie przed tym jak moge i na razie sie udaje ;) ale przypuszczam ze kiedys bede sje musiała na taki zabieg wybrac

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja na szczęście nie zauważyłam problemów z przebarwieniami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uff..całe szczęście nie mam problemów z przebarwieniami ale wiem, że są osoby dla których to duży problem. Taki post będzie dla nich bardzo przydatny.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja na szczęście nie opalam się i moja skóra nie ma trwałych przebarwień, u mnie czynnikiem, które je wywołuje jest własnie słońce

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam trochę przebarwień z checie podjęłabym się usunięciu ich.

  OdpowiedzUsuń
 9. piegi mam od dziecka i już się przyzwyczaiłam, zimą prawie ich nie widać :P

  OdpowiedzUsuń
 10. ja nie mam dużego problemu z przebarwieniami najczęściej to miejsce w których miałam jakieś krosty bądź zimno

  OdpowiedzUsuń
 11. dobrze wiedzieć jak je usunąć, a mam i piegi i przebarwienia i to prawda że zimą są jasne i prawie nie widoczne a latem wyskakują ze zdwojoną siłą :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedyś zmagałam się z przebarwieniami, ale teraz nie mam z nimi problemu. Odpowiednia pielęgnacja pozwala ich uniknąć

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja na przebarwienia posłoneczne stosuję kwasy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja na szczęście nie mam żadnych przebarwień ale jeżeli ktoś je ma to fajnie że są sposoby aby je usunąć

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja mam kilka przebarwień, latem są bardziej widoczne, ale w okresie jesienno-zimowym bledną. : )

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie mam jakichś uciążliwych przebarwień, ale dobrze wiedzieć , że są takie metody :)

  OdpowiedzUsuń
 17. na szczęście nie mam z tym problemu :) uuuuf

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger