Odpowiednie nawodnienie organizmu nie tylko latem / Przydatne gadzety Aquality System

Każdego dnia dbamy o naszą skórę, stosujemy liczne zabiegi nawilżające. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że nasz organizm należy nawadniać także od środka. Niestety wielu z nas nie ma nawyku regularnego picia wody. Przyznam, że i ja jeszcze jakiś czas temu piłam mniej wody niż powinnam, a o odpowiednie nawodnienie organizmu warto dbać nie tylko latem.




Dla najlepszego efektu i skutecznego nawodnienia organizmu, powinno być ono rozłożone w czasie. Powolne picie wody umożliwia jej lepsze wchłanianie i wykorzystanie. Woda spełnia szereg funkcji w naszym organizmie. Istotną jej rolą jest usuwanie toksyn i wszelkich szkodliwych substancji z organizmu. Wszelkie jej niedobory mają wpływ na pracę narządów wewnętrznych i nasz wygląd.

To,  ile litrów wody dziennie powinniśmy wypijać, zależy od wielu czynników, a w szczególności:
 • Wieku – ubytek płynów w organizmie dzieci i osób starszych może mieć znacznie dotkliwsze skutki, więc należy zadbać aby pamiętali o odpowiedniej ilości picia wody
 • Masy ciała i sylwetki  – Nieco innej ilości wody będzie potrzebować osoba, której masa ciała wynika głównie z rozbudowanych mięśni, a innej ktoś, którego waga wynika z nadmiaru tkanki tłuszczowej. Umięśnione osoby potrzebują jej znacznie więcej.
 • Płci – ma to związek głównie z różnicami w składzie  masy ciała. U mężczyzn zazwyczaj większą część masy stanowią mięśnie, zaś u kobiet tkanka tłuszczowa, tak więc panowie powinni pić więcej
 • Aktywności fizycznej – chodzi tu o zdobytą dzięki niej masę mięśniową, ale także o utratę płynów w związku wysiłkiem i wzmożonym poceniem. Odpowiedź jest prosta - im więcej wysiłku i ćwiczeń tym więcej wody powinniśmy dostarczyć organizmowi.
 • Temperatury  -  znacznie większe ilości wody powinniśmy wypijać w trakcie upałów, ale także podczas choroby, której towarzyszy gorączka

Od właściwego nawodnienia organizmu zależy nasz nastrój, stan skóry i poziom energii. Większość z nas pije wodę dopiero po pojawieniu się uczucia pragnienia. Z jednej strony wiemy, ile wody dziennie pić, z drugiej jednak czasem przyłapujemy się na zapominaniu o piciu właściwej jej ilości, szczególnie wtedy, gdy gdzieś wychodzimy. Można to jednak łatwo zmienić.Wystarczy mieć zawsze z sobą butelkę wody. 



Na stronie Aquality System znalazłam stalowo -bambusową butelkę, która spełnia moje oczekiwania niezależnie od pogody. Latem przeznaczona jest na zimne napoje, zimą na ciepłe. Butelka utrzymuje ciepło do 8 godzin, a jeśli wlejemy zimny nap,ój chłód utrzymuje się do 24 godzin. Jej wnętrze kryje sitko do zaparzania herbaty, które latem służy mi do umieszczenia w nim cytryny i mięty. owszem woda jest najlepsza, ale ja nie lubię monotonii, więc zawsze muszę coś dodać. Jej pojemność jest zupełnie wystarczająca na czas, który przebywam poza domem. 




Co myślicie o takiej butelce 2 w 1? Pamiętacie o nawadnianiu organizmu?


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niezależnie od tego czy prowadzimy blog,  sklep internetowy czy też każdą inną stronę wszystkim  z nas zależy na tym samym - na dotarciu do jak największej ilości osób. Aby tak się stało  nasza strona musi pojawiać się jak najwyżej w wyszukiwarkach Google.  Podejmujemy więc różne działania określane jako pozycjonowanie stron, aby to osiągnąć. Każdy może dbać o to sam lub zlecić to specjalistom.  A jak u Was to wygląda? 




5 komentarzy:

 1. Sitko do zaparzania herbaty to coś czego w mojej butelce mi brakuje ;) Musze rozejrzeć się czy gdzieś nie mogę takiego sitka dokupić ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo dużo piję a ta butelka jest fantastyczna, chciałabym ją mieć. interesuje się pozycjonowaniem stron

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna butelka, plus za sitko i wizualnie ładnie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. oo..fajna butelka :) Taka niespotykana jeśli chodzi o wygląd.

  OdpowiedzUsuń
 5. O w mordę, a ja często zapominam... Bywa tak, że praca pochłania mnie do tego stopnia, że nie jestem w stanie oderwać się na chwilę, aby się napić... m,usze sobie chyba ściągnąć jakąś apkę-przypominacz. polecam mój poradnik

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger