Wyjazdy integracyjne - sposób na budowanie pozytywnych relacji w firmie

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na zintegrowanie pracowników są wszelkiego rodzaju wyjazdy integracyjne. Niektórzy je lubią, inni wręcz od nich stronią. Sama swego czasu brałam udział w kilku organizowanych przez mojego pracodawcę. 

 Dlaczego warto brać udział w wyjazdach integracyjnych?


Odpowiedz jest bardzo prosta. Zmiana środowiska pomaga zbudować więzi, których nie sposób stworzyć w pracy. Z dala od biurek, stanowisk pracy czy presji, podczas wspólnych gier integracyjnych i zabaw łatwiej nawiązać relacje, poznać się czy rozwiązać powstałe konflikty. To tez dobry sposób na rozładowanie stresu czy panującego  w pracy napięcia.   

A jak to wygląda od strony pracodawcy?


Wyjazdowa impreza integracyjna daje szansę, by lepiej poznać się w neutralnym środowisku, nawiązać koleżeńskie relacje i wypracować skuteczne modele komunikacji. To również forma nagrody dla pracowników za wkład włożony w wykonywanie swoich obowiązków.

Zadowolony pracownik to przecież efektywny pracownik. Wyjazd integracyjny dostarcza pracownikom mnóstwo rozrywki. Do pracy wracają bardziej zmotywowani i efektywni, ale również wypoczęci, pełni sił i zapału do podejmowania nowych wyzwań.

Na co zwrócić uwagę planując wyjazd integracyjny?


Aby obie strony były zadowolone warto wziąć pod uwagę wiek i zainteresowania uczestników. Istotny jest równie budżet przeznaczony na całą imprezę. Warto też czasami przedstawić pomysły wśród pracowników i wspólnie dokonać wyboru, a wówczas  integracyjna wyprawa jest przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Warto zwrócić uwagę na atrakcje, które dodadzą wyjazdowi pracowniczemu niezapomnianych wrażeń. Na takich eventach najważniejsza jest zabawa, wiec warto zaplanować coś co pozwoli pozbyć się nudy.
  
Również i miejsce ma czasem istotny wpływ. Czym bardziej wyjątkowe są wyjazdy integracyjne, tym chętniej pracownicy biorą w nich udział. 


Podsumowując. Na takich wyjazdach poznajemy siebie nawzajem, swoje możliwości, ale także mocne i słabe strony. Pracodawca natomiast może odkryć nowe, często niezauważone dotąd predyspozycje czy kompetencje swoich pracowników. Wyjazdy integracyjne są więc sposobem nie tylko na budowanie pozytywnych relacji, ale inwestycją w zgrany zespół pracowników.

Braliście udział w takich wyjazdach? A może sami je organizujecie?

34 komentarze:

 1. Brałam udział w takich wyjazdach jak chodziłam na pewne szkolenie. Był to fajny spędzony czas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę:) Dobrze zorganizowany wyjazd zawsze miło się wspomina :)

   Usuń
 2. Zawsze jak oglądam koreańskie dramy, któych fabuła kręci się w firmie to zazdroszczę im tych wyjść integracyjnych :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Swego czasu byłam na jednym wyjeździe intergracyjnym, ale najlepsze były wyjścia takie spontaniczne z osobami z pracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja właśnie zrezygnowałam ostatnio z pracy przez takie wyjazdy. szef prawie co tydzień na weekend wymyślał, a to góry, a to spływ kajakowy - w poważaniu miał to, że mam dziecko i nie mam z kim zostawić. potem coś marudził, miałam dość i odeszłam. w ogóle ten szef mój to dziwny był. potem poznałam kilka dziewczyn co u niego pracowały i uciekały , teraz widziałam, że znowu szuka .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem zdania, że dobrowolność uczestnictwa jest najważniejsza. Na szczęście ja miałam pracodawcę, który uzgadniał zawsze z nami co, kiedy i najważniejsze ile osób jest chętnych i dopiero wprowadzał plan w życie. Zawsze była też jakaś miła niespodzianka i takie wyjazdy mile się wspomina. Ale takich, o których piszesz - co tydzień raczej nikt by nie wytrzymał. Każdy z nas ma też swoje życie. Integracja w wydaniu Twojego byłego szefa przyniosła raczej odwrotny skutek.

   Usuń
 5. Ja akurat nie przepadam za tego typu wyjazdami, choć często zawierają fajne atrakcje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo. Lubię moje koleżanki z pracy, ale wystarcza mi czas spędzony z nimi w pracy.

   Usuń
 6. Ja bardzo nie lubię takich wyjść :P Jako nauczycielka tyle czasu spędzam z innymi nauczycielami (taki np.wyjazd na wycieczkę!), że po pracy chcę już tylko odpocząć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyjazdy integracyjne to świetna sprawa nie tylko w pracy ale i szkołach. Wspólnie spędzony czas pomaga się poznać i zbudować przyjazne więzi

  OdpowiedzUsuń
 8. Gorzej to wypada jak ktoś nie przepada ze ludźmi z pracy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka razy brałam udział w takich wyjazdach integracyjnych i uważam, że to całkiem fajna sprawa :) Oczywiście, wszystko zależy od branży, w jakiej się pracuje, ale jeśli nie są organizowane za często, to faktycznie mogą wpłynąć na poprawę relacji między pracownikami.

  OdpowiedzUsuń
 10. ja nie jestem za takimi wyjazdami, byłam kiedyś i widziała co się tam dzieję - dziękuje ale nie potrzeba mi takich widoków :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie byłam na takim wyjeździe ale często w pracy robiliśmy imprezy firmowe - mikołajki, andrzejki etc. i każdy był zawsze zadowolony a między pracownikami zaciskały się więzi

  OdpowiedzUsuń
 12. Czasami takie wyjazdy są naprawdę fantastyczne, mój chłopak miał kilka i miałam szansę także w nich uczestniczyć jako osoba towarzysząca, zawsze świetnie się bawiłam

  OdpowiedzUsuń
 13. Na takim wyjeździe nigdy nie byłam, ale na studiach miałam wyjazd integracyjny i faktycznie można było się lepiej poznać, co pozytywnie przekładało się na relacje na uczelni :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nigdy na takim wyjeździe nie byłam ale z chęcią bym chciała... Ciekawe doświadczenie

  OdpowiedzUsuń
 15. Mnie nie przekonują takie wyjazdy. Już niejednokrotnie przekonałam się, że w pracy nie można liczyć na przyjaźnie. A takie udawanie na wyjazdach najlepszych znajomych to nie dla mnie... A niestety w większości tak to wygląda, choć ludzie tego nie przyznają.

  OdpowiedzUsuń
 16. Takie wyjazdy są świetna. Można lepiej poznać osoby z którymi się pracuje

  OdpowiedzUsuń
 17. brałam udział w takich wyjazdach i niestety w 99% procentach takie imprezy hmmm niezbyt korzystnie wpływają na związki :P Co innego wyjazdy skupione na poszerzaniu wiedzy, kiedy jest mnóstwo ciekawych wykładów

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja nie lubię takich wyjazdów. Może dlatego że zraziłam się ludźmi z którymi współpracowalam w poprzedniej firmie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nigdy nie brałam udziału w takim wyjeździe integracyjnym. Słyszałam, że takie wyjazdy są super.

  OdpowiedzUsuń
 20. wszystko ma zawsze plusy i minusy ;) zbyt częste takie wyjazdy przynoszą odwrotny skutek od zamierzonego, ale raz na jakiś czas czemu nie. Ja za takimi nie przepadam, ale są osoby lubiące wyjazdy integracyjne.

  OdpowiedzUsuń
 21. Takie wyjazdy na pewno świetnie wpływają na pracowników :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Fajne sa takie wyjazdy, w moim zawodzie ich nie ma ale za to kazda okazja do spotkan i milych chwil jest dobra :D

  OdpowiedzUsuń
 23. U mnie w pracy nie ma takich wyjazdów, tylko raz w roku jest organizowana impreza integracyjna. Niestety na takich imprezach wszyscy udają, że się lubią. Niejednokrotnie przekonałam się, że w pracy nie ma przyjaźni, więc nie ubolewam nad wyjazdami integracyjnymi. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Wyjazdy integracyjne to świetna sprawa, szczególnie na początku współpracy, kiedy poszczególne osoby jeszcze się nie znają.

  OdpowiedzUsuń
 25. Wyjazdy integracyjne to zdecydowanie Fajna sprawa aby poznać ludzi z którymi się pracuje

  OdpowiedzUsuń
 26. Imprezy integracyjne są niezwykle istotne, ponieważ to one w głównej mierze wpływają na pozytywną atmosferę pomiędzy pracownikami, która to w istotnym stopniu warunkuje wyniki zespołu. U nas w firmie szef kładzie duży nacisk na atmosferę. Szkolenia, eventy, a także wigilie firmowe- to tylko przykładpwe benefity, ma które mogę liczyć w pracy.

  OdpowiedzUsuń
 27. Jak wszystko jest dobrze zorganizowane, to rzeczywiście pracownicy naprawdę się odprężają i relaksują. Ja w tym roku organizowałam właśnie swojej firmie imprezy integracyjne. Kotlina Kłodzka okazała się wspólnym wyborem pracowników, więc to tam pojechali. Górskie powietrze chyba pozytywnie na nich wpłynęło, bo praca od razu idzie jakoś żwawiej :D

  OdpowiedzUsuń
 28. nie należy skreślać takich imprez, bo komuś się nie podobało, albo na waszej dużo osób się upiło i była lipa, ja byłam na wielu ciekawych imprezach np. wyjście na paintball laserowy, do zoo, na tory Wipeout, czy do parku trampolin :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger