Ekologiczne produkty Gentle Day w trosce o komfort i wygodę.

W każdej niemal dziedzinie życia zwracamy na ekologiczne produkty. Ważna jest dla nas też wygoda i komfort. Szczególnie, w czasie "tych dni", kiedy to z powodu miesiączki towarzyszy nam ból, rozdrażnienie czy złe samopoczucie. Wybór odpowiednich produktów higienicznych  częściowo wpływa na komfort funkcjonowania i jakość życia w czasie okresu.  Warto wiec przyjrzeć się produktom Gentle DayDlaczego produkty Gentle Day są wyjątkowe?


Marka Gentle Day posiada w swojej ofercie duży wybór produktów do higieny intymnej. Miałam przyjemność poznać kilka z nich. Produkowane z wysokiej jakości materiałów, nie są chlorowane, posiadają przyjazny dla skóry odczyn pH. Przede wszystkim to produkty ekologiczne, posiadające odpowiednie certyfikaty, potwierdzające, że spełniają wymagania ekologiczne dla produktów posiadających bezpośredni kontakt ze skórą.

Produkty tej marki sprawdzą się także, gdy mamy wrażliwą skórę podatną na podrażnienia. Są bowiem  pozbawione wszelkich dodatków, które mogłyby skórę uczulić. Podpaski wypełnione są bawełnianą warstwą, która nie podrażnia skóry oraz przepuszczają powietrze, a dzięki temu zapewniają komfort i uczucie świeżości.

To co je wyróżnia to  pasek anionowy. Zastosowanie takiego paska hamuje rozwój bakterii, a do tego likwiduje nieprzyjemny zapach.  Są także  niezwykle chłonne, a ich powierzchnia pozostaje cały czas sucha. Chusteczki  również nie zawierają parabenów, SLES, barwników czy innych drażniących substancji.Gentle Day dba o ekologiczne standardy na każdym poziomie. Produkty są biodegradowalne i mogą być w pełni utylizowane, nie zagrażając przy tym środowisku naturalnemu. Samo opakowanie także wykonano z materiałów, które ulega biodegradacji. 

Z produktami tej marki czuję się komfortowo i bezpiecznie. Nie mam obaw, że któryś z produktów mnie uczuli lub podrażni, a do tego mam zapewnioną ochronę w każdy taki dzień. 

Znacie produkty tej marki? Czy przy wyborze produktów higienicznych również stawiacie na ekologię?

17 komentarzy:

 1. Nie widziałam jeszcze tych produktów, marki nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mam te podpaski i jestem z nich bardzo zadowolona, niestety nie pamiętam gdzie je kupiłam a na pewno nie są wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie znam tych produktow, szczerze to nie bardzo patrze na sklad i na ekologie przy wyborze produktow higienicznych

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam i jak poprzedniczka wyżej nie zdarzylo mi się dotąd sprawdzać skład akurat tego typu produktow higienicznych.

  OdpowiedzUsuń
 5. dużo dobrego słyszałam o tych produktach ale jeszcze ich nie używałam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię te produkty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy jeszcze nie natrafiłam na te produkty, jednak słyszy się o nich coraz częściej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam te produkty i bardzo je sobie chwalę :) Żałuję, że wcześniej ich nie znałam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Każda kobieta jest inna i ma inne wymagania. Przyznaję, że do tej pory nie zwracałam uwagi na składy i eko produkty w tej dziedzinie. Zawsze sięgam odruchowo po to co mi się sprawdza, kiedyś sprawdzę tą markę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie spotkałam się jeszcze z tymi produktami osobiście, jednak chętnie bym wypróbowała bo podpaski których używałam wiele lat zaczęły mnie odparzać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam o produktach tej marki i sama zamierzam je poznać :) Mam nadzieję, że super mi się sprawdzą :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja w kazdym przypadku stawiam na ekologie i staram sie stosowac organiczne produkty. Na pewno wyprobuje te produkty.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam tej marki. Być może kiedyś zakupię ale te tradycyjne drogeryjne produkty też są dla mnie ok.

  OdpowiedzUsuń
 14. Marka chyba jest nowa bo mało o niej słychać. Być może kiedyś ją poznam

  OdpowiedzUsuń
 15. Póki co mam swoich faworytów :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Słyszałam o tych produktach, jednak jeszcze nie próbowałam. Komfort i wygoda podczas "tych dni" jest dla każdej kobiety najważniejsza. Warto zatem dbać o szczegóły.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger