I Ty możesz pomóc wywołać uśmiech na twarzach dzieci

Dziecko to najpiękniejszy dar, jaki w życiu możemy dostać. Choć wiąże się z tym trud wychowania i utrzymania to jednak ich miłość i uśmiech wynagradza wszystko. Ale czy na twarzach wszystkich dzieci widzimy uśmiech? Czy każde dziecko ma te najważniejsze dla niego osoby, które otrą łzy , utulą do snu, pomogą wtedy gdy zajdzie taka potrzeba?  Czy każde z nich ma zapewnione poczucie bezpieczeństwa? Z całą pewnością znacie odpowiedź.

Całe szczęście że są fundacje i stowarzyszenia, które pomagają dzieciom. Każde dziecko powinno mieć zapewnione odpowiednie warunki życia, rozwoju. Każde powinno być otoczone miłością. 
W stowarzyszeniu niosącym pomoc dzieciom SOS Wioski Dziecięce pomoc uzyskują dzieci opuszczone, osierocone oraz zagrożone utratą opieki rodziców. 

Każdy z nas wie z własnego doświadczenia ile dla dziecka znaczy miłość rodziców, potrzeba bezpieczeństwa i stabilizacji. I choć nie zawsze się zgadzaliśmy się z decyzjami rodziców, w pewnym wieku denerwowały nas ich niektóre decyzje, to już jako dorośli wiemy, że niektóre rzeczy robili z troski o nas. Jednak zawsze mogliśmy i nadal możemy liczyć na ich miłość i bezinteresowną pomoc. Zawsze byli i są przy nas.  Te dzieci są tego pozbawione. Czują się niepotrzebne , niekochane.  Do SOS Wioski Dziecięce  trafiają do bardzo często dzieci po traumatycznych przeżyciach w domu rodzinnym - chorobą alkoholową rodziców, stosowaniem przemocy lub ogromnym zaniedbaniem emocjonalnym, materialnym i psychicznym. 

Jednak i my możemy zaangażować się w budowanie ich lepszej przyszłości.  Jak to zrobić? 

Pomoc jednorazowa lub regularna

Na podany na stronie stowarzyszenia numer konta możemy przekazać określoną kwotę jednorazowo lub przekazywać ją regularnie np. co miesiąc. 

Przekaż 1%

Każdy z nas rozlicza się z podatku. Warto więc chociaż ten 1% przekazać dzieciom na sfinansowanie specjalnych potrzeb medycznych i edukacyjnych i zapewnienie im opieki. 
KRS  0000 056 901

Wolontariat

Wystarczy  nasz wolny czas i odrobina miłości, którą chcemy podarować tym dzieciom.

Rodzic SOS

Możemy stworzyć szczęśliwy dom dla gromadki maluchów w jednej z czterech wiosek prowadzonych przez SOS Wioski Dziecięce.

Dary rzeczowe

Każda forma pomocy jest   zawsze bezcenna, więc jeśli mamy możliwość podzielenia się czym innym, niż wsparcie finansowe wystarczy skontaktować się ze stowarzyszeniem. 

Zbiórka

Każda okazja jest dobra aby pomagać. Nasze urodziny, imieniny czy nawet ślub morze być  fajnym pretekstem do namówienia naszych znajomych, rodziny do niesienia takiej pomocy. Możemy poprosić naszych gości, aby zamiast kwiatów dla nas przekazali jakiś datek  dla dzieci. 

Dzieci potrzebują stabilizacji, poczucia bezpieczeństwa, miłości i szacunku. Takie warunki starają się stworzyć wszyscy pracownicy SOS Wioski Dziecięcej.  Pomóżmy im w wypełnianiu tej roli. Dla nas może być to niewiele, a dla nich to szansa na zapewnienie tym dzieciom odpowiednich warunków. 
Już dosyć zostały skrzywdzone przez los. 

Jako rodzic wiem , jak dużo potrzeba, aby zapewnić dziecku to co najlepsze. Pomagajmy więc tak jak możemy.


44 komentarze:

 1. Bardzo współczuję tym wszystkim dzieciom, które z różnych przyczyn wylądowały w domach dziecka i zostały osierocone, ale jeszcze bardziej denerwuje mnie kiedy rodzice swoje dziecko porzucają. Bo oczywiście jeśli zdarzy się wypadek i umrą, to nic się nie poradzi ale matka alkoholiczka której dziecko zostaje siłą zabrane to porażka. Wiele z tych dzieci nigdy nie zazna rodzinnego ciepła niezależnie od tego jak wiele datków na nie złożymy. To bardzo smutne - myślę, że fajnym pomysłem byłyby akcje promujące adopcję, bo nadal niewielu partnerów się na nią decyduje, a dla takiego dziecka to szansa na prawidłowy rozwój :)

  Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że ktoś poruszył ten temat, bo wydaje mi się bardzo zapomniany. Dziecko to dar, ale niestety nie każdy o ten dar dba. Cieszę się, że istnieją fundacje i stowarzyszenia, które niosą pomoc i zrzeszają ludzi, którzy pomoc chcą nieść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby było ich jak najwięcej, aby trafiły do każdego dziecka potrzebującego pomocy .

   Usuń
 3. Super, że pojawiają się taki posty. Trzeba pomagac :)

  OdpowiedzUsuń
 4. super ze piszesz o tym. Dziecko to najwieksze szczescie i nie powinnismy o tym zapominac nigdy

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo kibicuję takim akcjom i często je wspieram. Nie lubię jednak gdy wizerunek dziecka chorego lub niepełnosprawnego zostaje wykorzystywany do żebrania o fundusze co nagminnie robi fundacja stacji Polsat i TVN. Dla mnie to porażka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego zawsze mnie cieszy, gdy takie fundacje i stowarzyszenia oczekują różnych form pomocy, nie tylko finansowej:) Niektórzy mają coś cenniejszego - swój czas i miłość, które chcą poświęcić takim dzieciom, a to znaczy czasami znacznie więcej:)

   Usuń
  2. Mogłabym się obiema rękami pod tym podpisać

   Usuń
 6. Bardzo mądry post. Na codzień w swojej pracy spotykam się z osieroconymi dziećmi z różnych powodów. Pomoc jest absolutnie nieodzowna i zawsze staram się jej udzielać na miarę swoich możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 7. jak widać pomóc dzieciom można na wiele sposobów i zazwyczaj wiele nas to nie kosztuje. Ja co roku przekazuję 1% podatku dla chorej córeczki mojej koleżanki, i zachęcam innych do tego, bo dzięki temu Ola może mieć rehabilitację, na którą rodziców nie stać. A wszystkie niepotrzebne już mojej córce zabawki i za małe ubrania oddajemy do kontenerów PCK, zawsze ktoś z nich jeszcze skorzysta

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się, że powstają takie miejsca jak wioski dziecięce, gdzie dzieci znajdują miłość i ochronę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej tam mają szansę na spokojne dorastanie, co oczywiście nie zastąpi im najważniejszego - miłości rodziców.

   Usuń
 9. Zawsze warto pomagać, nawet jeśli nie dysponujemy dużą kwotą 5 zł też zrobi różnice ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że nawet najmniejsza kwota się liczy :)

   Usuń
 10. Z wielka checia pomagam wszystkim dzieciom. Czasami niestety dzieci sa tylko problem dla rodzicow, wiec trzeba im pomagac, bo nie sa niczego winne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie umiem zrozumieć rodziców, dla których dzieci są problemem :(

   Usuń
 11. Oby ten post dotarł do jak największej liczby osób. W tym roku już oddaliśmy swój 1 %, ale w przyszłym będę pamiętała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką nadzieję, że dotrze do wielu osób :)

   Usuń
 12. Trzeba i warto pomagać , zwłaszcza że opieka medyczna w naszym kraju (mam ma myśli refundowaną) woła o pomstę do nieba.

  OdpowiedzUsuń
 13. super że o tym piszesz u nas nawet Pan ostatnio zapukał do drzwi w tej sprawie

  OdpowiedzUsuń
 14. Aż chce się pomagać takim dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 15. Zawsze boli mnie serce czytając lub słuchając o dzieciach pozbawionych miłości rodziców i zwykłego domowego ciepła. Niestety jest dużo takich dzieci. Co roku przekazuje 1% podatku na wsparcie cierpiących. Niewielki gest ale jak dużo może.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo fajnie, że zrobiłaś taki wpis. Ja choć sama wiele nie mam to zawsze staram się pomóc choć małymi kwotami. Ale jak każdy pomoże to można uzbierać duże pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 17. Kiedyś byłam wolontariuszem w domu dziecka - co roku oddaję procent na takie akcje - a te wioski dziecięce co miesiąc wpiera mój tato.

  OdpowiedzUsuń
 18. Super ze ten temat został poruszony w blogosferze ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Super że o tym napisałaś. Dziecko to największy prezent od Boga

  OdpowiedzUsuń
 20. Każda pomoc jest bardzo ważna :) Nie ważne czy są to środki finansowe, czy też produktowa pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 21. zdecydowanie warto pomagać, tym bardziej dzieciom, które nie rozumieją jeszcze dlaczego nie mają mamy lub taty :( Super, że poruszasz ten temat, bo często zamykamy oczy na takie problemy innych

  OdpowiedzUsuń
 22. Warto pomagać i wspierać takie akcje.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja wspieram kilka fundacji - wysyłam co jakiś czas symboliczne kwoty, ale to zawsze coś :)

  OdpowiedzUsuń
 24. SOS Wioski Dziecięce, to bardzo szczytna inicjatywa. Warto wspierać takie stowarzyszenia i pomagać dzieciom. Nikt z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ile ta pomoc dla nich znaczy.

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetnie kochana że piszesz o takich ważnych tematach. Musze przyznać że też pomagam wysyłając pieniążki dla fundacji :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Warto wspierać takie inicjatywy ☺

  OdpowiedzUsuń
 27. Już się rozliczyłam, ale w przyszłym roku będę pamiętać o Wioskach. Zawsze sama wybieram komu przekażę 1% podatku :)

  OdpowiedzUsuń
 28. jak coś mam na koncie to coś tam od siebie dorzucę, na razie pomagam znajomej poprzez organizowanie fantów na bazarek, mam kilka firm, które bardzo chętnie wysyłają paczki kosmetyków na licytacje i milo widziec, ze ludzie kupują :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Też jestem mamą i dzieci są dla mnie najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo ciekawy,mądry i wartościowy post.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger