Squla - przyjemny sposób na naukę

Witajcie w nowym roku. Poprzedni minął bardzo szybko. Powoli opadają emocje świąteczne i z powrotem zabieramy się do swoich obowiązków. 

Swój pierwszy post w tym roku chciałabym przeznaczyć temu co dla większości z nas najważniejsze czyli dzieciom i ich edukacji. To po nich z reguły widzimy jak czas nie ubłagalnie ucieka. 

Niektórzy z Was wiedzą, że jestem mamą trzech pociech. Dwoje z nich już wkroczyło w świat dorosłości, a trzeci brzdąc to oczko w głowie mamusi.

Od zawsze ogromną rolę  przywiązywałam do ich nauki, a wiadomo, że każde dziecko jest inne. Jedno uczy się chętnie, inne trzeba do nauki zachęcać, bo zawsze znajdzie tysiące wykrętów, aby zająć się zupełnie czymś innym. Nie od dziś też wiadomo, że czym młodsze dziecko, tym chętniej i szybciej przyswaja wiedzę.

A jak zapewnić dziecku ciekawą zabawę, która jednocześnie pozwoli również go czegoś nauczyć? Najlepiej skorzystać z aplikacji, która uczy przez zabawę. Taka właśnie jest Squla.
Squla to nowoczesna platforma edukacyjna, która pomaga każdemu dziecku rozwijać jego talenty i zainteresowania.
Znajdziemy na niej prawie 60.000 zadań, dostosowanych do potrzeb dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Do dyspozycji mamy kompletny program przedmiotów szkolnych, między innymi z matematyki, języka polskiego ale także języków obcych. Wszystkie quizy są tworzone przez polskich nauczycieli i metodyków i są zgodne z obowiązującą podstawą programową MEN, są kolorowe i wyróżniają się ciekawą grafiką. Dzięki temu dzieci lepiej się angażują, szybciej zapamiętują i przy okazji świetnie się bawią. Dodatkowo za każdą poprawną odpowiedź użytkownicy otrzymują punkty, które mogą wymienić na nagrody – bilety do kina, bony zniżkowe i wiele innych. Uczniowie mogą grać samodzielnie, z rówieśnikami lub z nami.

Każde dziecko ma inne predyspozycje, dlatego w Squli dzieci uczą się w indywidualnym tempie. Użytkownicy platformy Squla.pl mogą grać wszędzie i na dowolnym urządzeniu: na telefonie, tablecie i komputerze, a wiadomo, że większość z naszych dzieci niestety i tak dużą ilość czasu spędza przy którymś z tych urządzeń. Jedno jest pewne Squla to bezpieczne miejsce dla naszych dzieci, a dodatkowo uczy poprzez zabawę.My jako rodzice otrzymujemy cotygodniowy raport na temat wyników i postępów w nauce. Dowiadujemy się, co sprawia dziecku frajdę, a co największe trudności i w czym możemy mu pomóc.Możemy wyznaczać cele i zachęcać dziecko do nauki, przesyłając mu motywujące wiadomości. Możemy  również grać wraz z dzieckiem, przyjemnie spędzając z nim wolny czas, a tym samym motywując go do nauki.
Dla niektórych dzieci  wirtualne nagrody zachęcają do systematycznej i samodzielnej nauki.

Squla łączy w sobie to wszystko: zabawę, naukę, mile spędzony czas, nagrody, a przede wszystkim stwarza dziecku możliwość wyboru.

Taka zabawa to nie tylko świetna rozrywka, ale też znakomity sposób na edukację. 


Zachęcam Was  do poznania platformy, a jeśli wolicie gry planszowe, to  w ofercie Squli również i takie znajdziecie.

14 komentarzy:

 1. Z chęcią odwiedzę tą stronkę z moim młodszym bratem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest to bardzo fajny sposób na naukę przez tę platformę :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 3. O Squla dużo słyszałam ale nie zaglądałam nigdy na stronę jakoś zawsze zapominałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto zajrzeć i sprawdzić chociażby wersję demonstracyjną :)

   Usuń
 4. mysle ze to swietny pomysl - nauka poprzez zabawe przynosi najlepsze efekty

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam ale nie interesowałam się zbytnio aż do tej pory :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko nauka, ale i wspaniała zabawa :) Polecam

   Usuń
 6. Zaglądałam, ale puki co nie dla Nas.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super aplikacja. Moje dziecko jeszcze się nie urodziło, ale z pewnością jeżeli już miałoby używać telefonu to chciałabym, aby były to gry, które coś do życia wnoszą.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger