Jak posprzątać w pokoju małego dziecka?

Każda z nas dba o siebie i swoich najbliższych, ale także o przestrzeń w której przebywamy. Z całą pewnością  jest wiele przyjemniejszych rzeczy niż sprzątanie i najlepiej by było, gdyby bałagan się w ogóle nie robił. No, ale niestety tak nie jest. Musimy sprzątać, szczególnie wtedy, gdy mamy w domu malucha. O ile gdy jesteśmy sami  czasami pozwalamy sobie na jakieś niedociągnięcia, to w momencie gdy pojawia się dziecko staramy się zawsze, aby wszystko było idealnie posprzątane.  Dorastający maluch czasami lubi po nas powtarzać pewne czynności.

W pokoju dziecka, zwłaszcza małego sprzątamy nie tylko bałagan w postaci rozrzuconych zabawek, ale wiele innych rzeczy. Dzieci spędzają na podłodze mnóstwo czasu,  trzeba  ją więc często odkurzać i  myć. Kurz  jednak osiada na wszystkich powierzchniach, a ten fruwający w powietrzu   nie wpływa korzystnie na zdrowie dorosłych, a co dopiero niemowląt i małych dzieci. 
Jeśli chodzi o pomoc w utrzymanie czystości to odkurzacz jest jedną z rzeczy, którą znajdziemy raczej w każdym domu.  Tradycyjne odkurzacze jednak wydmuchują na zewnątrz część zebranego kurzu wraz z mikroskopijnymi alergenami. Sama więc na pewien czas odstawiłam odkurzacz w kąt i próbowałam innych metod sprzątania, ale nie na długo.  Trwało to do czasu, gdy ktoś ze znajomych polecił mi sklep światworków.pl

Worki do odkurzaczy które tam znalazłam posiadają mikrowłókna, które są 3 krotnie bardziej wydajne niż te w workach papierowych. Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz zaawansowanych proces produkcji w porównaniu do produktów konkurencji zapewnia filtrację lepszą o 29%. Sprzedawane worki zatrzymują cząsteczki o rozmiarze 0,3 tysięcznych milimetra.  Restrykcyjny proces produkcji i kontrola jakości, gwarantuje wysoką wytrzymałość oraz szczelność worków. 
Przy korzystaniu z tych worków nie ma już tyle osiadającego kurzu, a odkurzanie staje się czystą przyjemnością.

A Wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na sprzątanie pokoju dziecka i pozbycie się tego uciążliwego kurzu?

6 komentarzy:

 1. Ja juz nie mam odkurzacza. Pozbyłam się go, jak pozbyłam się wykładziny dywanowej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim sposobem jest przede wszystkim dobry odkurzacz z filtrem i odpowiednie worki ktore kupuje wlasnie na swiat workow

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zamawiam worki, które są z jakiegoś tworzywa, ale czy to są mikrowłókna to nie wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj to sprzątanie zabawek i ogólnie całego bałaganu przy moim Urwisie spędza mi sen z powiek :P
  Moi rodzice mają właśnie takie worki w obecnym odkurzaczu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne worki,dzięki nim powietrze w naszym domu będzie zdrowsze

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger