Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w internecie i zyskaj wiedzę dzięki raportowi zagrożeń AVG

Internet towarzyszy nam na każdym kroku. Bez różnicy ile czasu na nim spędzamy warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Warto wiedzieć jakie zagrożenia na nas czekają, aby w porę się przed nimi ustrzec. 

Z całą pewnością nie raz spotkaliście się z fałszywym konkursem na FB lub e-mailem, który wyglądał jak wiadomość np. od  banku, operatora komórkowego lub firmy kurierskiej.

Często nie mamy czasu lub możliwości śledzić na bieżąco informacji dotyczących nowo powstałych zagrożeń. Jest jednak na to rozwiązanie.

Wystarczy zapisać się na bezpłatny Raport zagrożeń AVG aby w szybki sposób uzyskać niezbędna wiedzę i wszystkie informacje w jednym miejscu. 


Jest  on cyklicznym poradnikiem przygotowywanym przez AVG, w którym w krótkiej i zwięzłej formie znajdziemy informacje o bieżąco pojawiających się niebezpiecznych aplikacjach, wirusach i wyciekach danych. 

W raporcie  zagrożeń znajdują się m.in. informacje:

 • o najnowszych atakach hakerskich
 • o aktualizacjach programów, systemów operacyjnych (Windows, Android i innych)  oraz wyjaśnienie, dlaczego warto je zainstalować i co zmieniają
 • ciekawostki ze świata komputerów, np. nowinki techniczne, wirtualna rzeczywistość, programy badawcze i rozwojowe takich gigantów jak Microsoft lub Google
 • statystyki i raporty związane z bezpieczeństwem w sieci, publikowane przez różne instytucje, niezależnych badaczy, uniwersytety itp.
 • Informacje o smartfonach i androidzie - zagrożenia, ataki, luki w oprogramowaniu, niebezpieczne aplikacje
 • Informacje o lukach w oprogramowaniu komputerowym, zainfekowanych stronach www, złośliwych programach szpiegujących wraz z instrukcją jak się zabezpieczyć
 • Porady jak chronić swój komputer przed atakami, co robić by bezpiecznie surfować w sieci i korzystać z maila.
 • Informacje o wycieku baz danych, kradzieżach haseł, sposobach na kradzieże tożsamości w internecie
 • informacje o tym,  jakie metody stosują cyberprzestępcy na FB i innych portalach, jak nie dać się nabrać i jak zabezpieczyć swój profil.
 • Informacje o świecie wirtualnym , przechowywaniu danych w chmurze, bezpiecznym korzystaniu ze sklepów internetowych itp.

  Dlaczego warto się zapisać?

 • Otrzymujemy szybką informację co się dzieje - szybkie ostrzeżenie przesyłane mailem z linkiem do pełnego raportu na stronie TrybAwaryjny.pl
 • Komplet najważniejszych informacji otrzymujemy w jednym raporcie - nie trzeba szukać po wielu stronach
 • Porady są pisane jeżykiem zrozumiałym dla każdego, nie tylko dla informatyków - czyli krok po kroku czy należy się bać i co zrobić żeby zabezpieczyć komputer/ smartfona

 Gdzie się zapisać? 

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie TrybAwaryjny.pl - tutaj.  

Podsumowując uważam, że to bardzo fajne rozwiązanie - otrzymujemy masę informacji całkowicie za darmo, oszczędzamy swój czas i nie musimy szukać po wielu stronach. Wydaje mi się też, że szukałabym informacji raczej już po jakimś zdarzeniu, a dzięki raportowi zagrożeń wiem już z wyprzedzeniem na co uważać. Tryb Awaryjny swoim czytelnikom i użytkownikom oferuje również darmową pomoc techniczną przy problemach z komputerem i telefonem. Wystarczy opisać swój problem na forum i poczekać na poradę innych użytkowników lub specjalistów z AVG.


Ja chętnie skorzystam z takiej możliwości, a Wy?


 

2 komentarze:

 1. Nie słyszałam o takich możliwościach,szczerze to mój mąż się tym zajmuje.Ale fakt o oszustach,wyłudzaczach danych,płatnych smsach słyszałam.Warto się zabezpieczyć swój sprzęt i swój portfel jak tylko można :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie próbowałam jeszcze, może i ja się zapiszę na raport :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger