Chińskie pędzle - czy warto?

Pędzle do makijażu oraz wszelkiego rodzaju akcesoria mocno ułatwiają codzienne nakładanie kosmetyków na twarz.
Przeglądając  recenzje chińskich pędzli do makijażu spotkałam się z rożnymi opiniami. Bywają różne, czasami negatywne, czasami pozytywne. Dlatego postanowiłam zaryzykować i przekonać się na własnej skórze. Zdecydowałam się na zestaw 20szt. - tutaj
Jestem bardzo mile zaskoczona, ponieważ pędzle są naprawdę miękkie i super się nimi maluje. Włosie  pędzli jest syntetyczne, bardzo miłe w dotyku.
Z chińskimi pędzlami jest tak samo jak z każdymi innymi - są lepsze i gorsze. Te póki co są ok, ale zobaczymy po pierwszym myciu. W całym zestawie znajdują się zarówno pędzle,  którymi maluje się  świetnie, ale i takie, które są "takie sobie". Kilka z nich się powtarza.
W całych zestawach znajdują się pędzle do makijażu zarówno twarzy jak i oczu, o różnych kształtach i o różnym przeznaczeniu. Ten akurat zawiera dużo pędzli do makijażu oczu. Zakup takiego zestawu był sporym ułatwieniem, ponieważ nie musiałam zastanawiać się nad tym, jakie warto kupić, ponieważ w jednym zestawie jest wszystko, co może się przydać do zrobienia makijażu twarzy i oczu. To rozwiązanie ma jednak pewne wady. Niektórych pędzli wcale nie użyję. 
Jednak jest jeszcze jeden plus. Wybierając się gdzieś na jakiś wyjazd spokojnie zabieram te właśnie pędzle bez obawy, że moje ulubione gdzieś się zawieruszą. Taki zestaw może również stanowić podręczny zamiennik naszych ulubionych, gdy tamte się po prostu suszą po myciu. 
Cena tych pędzli też dość niska, ale jak wiemy nie zawsze cena idzie z jakością. Jeżeli trafimy na dobre to tylko się cieszyć . 


A jakie jest Wasze zdanie?

6 komentarzy:

 1. Czasami można natrafić na przyzwoite pędzle chińskie i cieszyć się nimi przez dłuższy czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie trafiłam na dość dobre pędzle i dobrze mi służą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja na razie kupuję znanych firm, ale kuszą mnie takie kolorowe pędzelki chińskie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie dlatego postanowiłam korzystać z nich właśnie w czasie wyjazdów, jako zamienniki moich ulubionych :)

   Usuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger