Jak walczyć z suchą skórą?

Sucha skóra jest problemem, z którym boryka się wiele osób, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Niska temperatura, wiatr oraz suche powietrze powodują, że nasza skóra staje się odwodniona, szorstka i podatna na pękanie. Powstałe w ten sposób podrażnienia często bywają bolesne. To naprawdę duże uniedogodnienie. Nie należy posłusznie godzić się na ten los, gdyż istnieje wiele sposobów na jej pielęgnację. 

 

Jak walczyć z suchą skórą?

 

Olejki do ciała

Jednym z nich jest częste stosowanie olejków do ciała. Olejki te dostarczają skórze niezbędnych substancji odżywczych i nawilżają ją głęboko. Na rynku dostępne są zarówno olejki o działaniu regenerującym, które skutecznie łagodzą podrażnienia i wspomagają proces gojenia się skóry, jak i olejki o właściwościach odżywczych i wygładzających. Możemy wybierać spośród różnych rodzajów olejków, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.

 

Ważne jest regularne stosowanie olejków do ciała, najlepiej po kąpieli lub prysznicu, kiedy skóra jest jeszcze wilgotna. Dzięki temu olejki przenikają głębiej w skórę i zapewniają jej długotrwałe nawilżenie. To jednak nie wszystko. Warto także wspomnieć o tym, że masaże olejkiem pobudzają krążenie krwi i poprawiają elastyczność skóry. Z tego względu warto używać olejków właśnie do tego rytuału. Warto poświęcić chociaż 10 minut dziennie na masaż przy użyciu olejków do ciała.

 

Najlepsze olejki do ciała to bez wątpienia takie, które zawierają naturalne składniki. Producenci takich olejków potrafią czerpać z natury to, co najlepsze. W przypadku suchej skóry, warto sięgnąć po olejki do ciała zawierające olejek różany. Takie produkty są doskonałe do pielęgnacji suchej skóry, ponieważ zawierają naturalne roślinne olejki, które głęboko nawilżają i odżywiają skórę. Olejek różany jest szczególnie polecany dla osób z suchą skórą, ponieważ ma właściwości regenerujące i łagodzące podrażnienia. Dodatkowo, olejki do ciała z olejem różanym często mają również delikatny i przyjemny zapach, który wpływa relaksująco i dodaje uczucia luksusu podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Dzięki regularnemu stosowaniu takich olejków możemy poprawić kondycję naszej skóry, uczynić ją bardziej miękką, gładką i elastyczną. Olejki do ciała znajdziesz na stronie https://www.kneipp.com/pl_pl/produkty/do-ciala-i-twarzy/olejki-do-ciala-i-twarzy/.

 

Pamiętajmy, że pielęgnacja skóry powinna być kompleksowa, dlatego oprócz stosowania olejków warto również pamiętać o codziennym nawilżaniu ciała balsamem oraz regularnym spożywaniu wystarczającej ilości wody. Dbanie o skórę to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia i samopoczucia.

Dieta

W walce z suchą skórą, dobrze oprócz odpowiednich kosmetyków, stosować także przemyślaną dietę. Nasze codzienne odżywianie ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry, a w przypadku suchej skóry, odpowiednie składniki odżywcze mogą pomóc w nawilżeniu i zregenerowaniu jej. Istotne jest dbanie o odpowiednią ilość spożywanego płynu, ponieważ nawodnienie organizmu ma bezpośrednie przełożenie na nawilżenie skóry. Warto wyrobić w sobie nawyk częstego picia wody. Organizm za to podziękuje.

 

Nie wystarczy jedynie zwracać uwagi na to, co się je. Równie ważne jest przykładanie uwagi do tego, czego nie jeść. Właściwe jedzenie może pogorszyć stan naszej skóry - spożywanie dużej ilości przetworzonej żywności, tłustych potraw, a także nadmierne picie alkoholu czy palenie papierosów, może przyczynić się do pogorszenia kondycji skóry. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, co jemy i postawić na zdrowe, pełnowartościowe produkty, takie jak świeże owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste czy zdrowe tłuszcze.

 

1 komentarz:

  1. Dieta, odpowiednie nawodnienie i kosmetyki są bardzo ważne. Świetny artykuł :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger