Nadwzroczność - częste objawy


Dalekowzroczność (nadwzroczność) jest częstym stanem widzenia, w którym wyraźnie widać odległe obiekty, ale w pobliżu mogą być rozmyte. Stopień dalekowzroczności wpływa na zdolność koncentracji. Ludzie z nadwzrocznością mogą wyraźnie widzieć tylko obiekty znajdujące się w dużej odległości, podczas gdy osoby z łagodną dalekowzrocznością mogą dokładnie widzieć obiekty, które są bliżej.


Nadwzroczność - częste objawy


 

PrzyczynyAby zrozumieć nadwzroczność, warto wiedzieć, jak działa normalne oko. Za skupienie odpowiadają dwie części oka: rogówka i soczewka. Rogówka to przezroczysta przednia powierzchnia oka. Soczewka jest strukturą wewnątrz oka, która zmienia kształt, gdy skupiasz się na obiektach.

Rogówka i soczewka współpracują ze sobą, aby zginać lub załamywać przychodzące światło. Następnie skupiają to światło na siatkówce. Siatkówka znajduje się z tyłu gałki ocznej. Odbiera informacje wizualne i wysyła je do nerwu wzrokowego, który przenosi te informacje do mózgu.

Doskonale ukształtowana, zakrzywiona soczewka i rogówka pozwalają zobaczyć idealnie skupiony obraz. Ale jeśli twoja rogówka ma inny kształt, twoje oko nie może prawidłowo się skupić.Istnieją różne stopnie dalekowzroczności, w zależności od zdolności oczu do skupiania się na obiektach z bliska. Jeśli widzisz tylko obiekty znajdujące się bardzo daleko, jesteś bardzo dalekowzroczny. Zasadniczo dalekowzroczność można skorygować za pomocą okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych Acuvue.Objawy nadwzroczności:
- Obiekty w pobliżu widzenia są rozmazane

- Musisz zezować, aby widzieć wyraźnie

- mrużysz oczy, aby lepiej widzieć patrząc na szczegóły z bliska

- masz zmęczenie oczu, w tym pieczenie oczu i ból w oczach lub wokół nich

- po dłuższym okresie wykonywania bliskich zadań, takich jak czytanie, pisanie, praca przy komputerze lub rysowanie, odczuwasz ogólny dyskomfort lub ból głowy.Jednak niektóre osoby z nadwzrocznością (https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/nadwzrocznosc) nie będą miały tak wyraźnych objawów, ponieważ objawy mogą być subtelne. Nawet zmęczenie oczu i uczucie zmęczenia mogą być wskaźnikami potrzebnymi do sprawdzenia wzroku.Diagnoza i leczenie

Jeśli twój stopień dalekowzroczności jest na tyle wyraźny, że nie możesz wykonać np. pracy lub obowiązków domowych tak dobrze, jak sobie tego życzysz, skontaktuj się z okulistą. Lekarz może określić stopień twojej dalekowzroczności i doradzić ci opcje skorygowania twojego wzroku. Aby zdiagnozować dalekowzroczność, wystarczy podstawowe badanie wzroku. Okulary, soczewki kontaktowe lub korekcja wzroku mogą poprawić widzenie .Jeśli problem jest poważny, może być konieczne ciągłe noszenie okularów lub kontaktów. Ale niektórzy ludzie potrzebują ich tylko do oglądania obiektów z bliska, na przykład podczas czytania lub szycia.


*materiał zewnetrzny

4 komentarze:

 1. Nie mam i nie mialam problemu ze wzrokiem, ale niestety w mojej rodzinie kilka osob ma zarowno daleko jak i bliskowzrocznosc :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Uff..całe szczęście problemy ze wzrokiem mnie nie dotyczą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również cierpię na dalekowzroczność. Zaczęło się w dzieciństwie, ale w pewnym momencie wada się zatrzymała. Na szczęście rodzice szybko zauważyli, że coś jest nie tak i wybraliśmy się do okulisty. Okulary noszę do dziś, ale zastanawiam się nad laserową korekcją wzroku.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja mam krótkowzroczność i myślę, że wa wada jest gorsza niż dalekowzroczność. Nie widzę znajomych na ulicy, numerów linii autobusów, ani innych rzeczy z daleka. Okulary oczywiście noszę, chodzę do okulisty, ale czasem zdarza mi się zapomnieć szkieł z pośpiechu.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger