Potykacze reklamowe - prosty sposób na zwrócenie uwagi klienta

Pozyskiwanie klientów jest najważniejszym elementem marketingu. Choć jakość produktu czy usługi ma dla nas duże znaczenie, to jednak w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to co "rzuca się w oczy". Temu służą wszelkiego rodzaju akcje promocyjne i przede wszystkim reklama.  Wybór  tej odpowiedniej  wcale nie jest taki łatwy jakby się nam wydawało. 
Za pośrednictwem różnych form reklamy możemy budować wizerunek, oddziaływać na obecnych oraz potencjalnych klientów i wpływać na budowanie ich lojalności względem marki. Coraz więcej firm korzysta z narzędzi reklamy internetowej. Cały czas wzrastająca liczba użytkowników internetu powoduje, że to właśnie w świecie wirtualnym najłatwiej o pozyskanie klienta. Własna strona internetowa czy kampanie z influencerami to nie tylko skuteczny kanał promocyjny, ale też miejsce, w którym firma zyskuje darmowe źródło wiedzy o klientach.


W świecie rzeczywistym klasyczne formy reklamy możemy również wykorzystać w ciekawy i kreatywny sposób. Bardzo popularnym i jednocześnie skutecznym narzędziem są potykacze reklamowe.

Potykacze są bardzo wygodne, ponieważ pozwalają na tanią, szybka i bezproblemową zmianę treści reklamy. Możemy też  przestawiać je w dowolne miejsce. 

Ciekawe, kreatywne, i wywołujące uśmiech hasła na potykaczach często są elementem, który skłania do skorzystania z usług danej firmy. Już sam fakt, że potykacz przyciąga uwagę klienta, głównie dlatego, że po prostu stoi mu na drodze, którą idzie, sprawia, że na pewno zwrócimy uwagę na to, co się na nim się znajduje. Celem potykacza jest właśnie zwrócenie uwagi klienta tak, aby ten podjął określone działanie.

Inną formą reklamy zwracającej na siebie uwagę są m.in. banery, czy reklamy świetlne. 

A jakie formy reklamy zwracają Waszą uwagę? Czy reklama na potykaczu zachęciła Was kiedyś do kupna lub skorzystania z usług jakiejś firmy?


5 komentarzy:

 1. każda forma reklamy, jeśli przynosi rezultaty to chyba się firmie opłaca, ale powiem Ci, ze reklamy atakują z każdej strony, czasem jest to bardzo męczące

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo często zwracam uwagę na reklamy w różnym wykonaniu - banery czy inne formy.

  OdpowiedzUsuń
 3. potykacze są super, do niedawna nie miałam pojęcia jak ten rodzaj reklamy się nazywa. zawsze zwracam na nie uwagę

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami mam dość ataku reklam. Ale rzeczywiście one często zapadają w pamięć... szczególnie takie proste

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger