Badanie wzroku - pierwszy krok do dobrego widzenia.

Nie od zawsze nosiłam okulary. Wraz z wiekiem i innymi czynnikami pojawiły się  jednak problemy ze wzrokiem i koniecznością było zastosowanie odpowiedniej korekcji wady wzroku.Większość wad wzroku można korygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety. Zanim jednak zdecydujemy się na ich wybór to właśnie badanie wzroku to pierwszy krok do dobrego widzenia.

Aby utrzymać oczy i wzrok w najlepszej kondycji  powinniśmy odbywać rutynowe badania wzroku.
Jeśli i Ty zastanawiasz się nad badaniem z doborem szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych zbadaj się w jednym z salonów Twoje Soczewki. W zależności jaką metodę korekcji wzroku wybierzemy badania trochę się różnią. Badanie wzroku z doborem szkieł okularowych wykonuje lekarz okulista lub optometrysta w salonie optycznym. Jego zadaniem jest ustalenie wady wzroku i zbadanie stanu zdrowia oczu. Dopiero po tym badaniu i przeprowadzonym wywiadzie specjalista określa jakie szkła będą dla nas odpowiednie, a my możemy zając się wyborem idealnych dla nas oprawek okularowych.Badanie wzroku z doborem soczewek kontaktowych trwa trochę dłużej niż przy wyborze okularów. Tu oprócz podstawowych badań wady wzroku specjalista musi dopasować soczewki pod kątem fizjologii oka. Każdy z nas jest inny, soczewka to ciało obce w oku, a więc muszą być indywidualnie dobrane. Badanie obejmuje również instruktaż zakładania i zdejmowana soczewek kontaktowych oraz ich pielęgnacji.


Pomimo, że badanie wzroku zarówno dotyczące doboru okularów, jak i soczewek mam już za sobą to cały czas nie mogę przekonać się do wyboru tych drugich. Lato  będzie takim okresem,  w którym będę chciała zamienić okulary właśnie na soczewki. Z jednej strony są wygodniejsze i będę mogła spokojnie bawić się z moim malcem na świeżym powietrzu. Z okularami przy takich zabawach bywa różnie, czasami mogą spaść i się uszkodzić.  Z drugiej strony, tym co mnie powstrzymuje to obawa, że nie podołam zakładaniu i zdejmowaniu soczewek. Aby nabrać wprawy wybrałam więc tanie soczewki kontaktowe i przyznam, że idzie mi coraz lepiej.

A Wy co jaki czas badacie wzrok?


25 komentarzy:

 1. ja przede wszystkim muszę iść na badanie wzroku i kupić nowe okulary, bo stare mi córka połamała. na soczewki raczej się nie zdecyduje. okulary to jednorazowy koszt, a za soczewki co miesiąc trzeba płacić także podziękuje, ale i tak się boje cokolwiek do oka wsadzać, a weź potem jeszcze wyjmij soczewkę :d ja widziałam jak moja koleżanka to robi to aż ciarki dostałam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedne i drugie mają swoje zalety i wady :) Mi też trudno było się przekonać, ale teraz chcę je stosować zamiennie z okularami. Czasami zdarzają się sytuacje, w których wolałabym właśnie z nich skorzystać. Ale masz rację pierwsze początki były trudne , też dostawałam ciarki, gdy miałam je założyć lub zdjąć :)

   Usuń
 2. co kilka lat chodzę na badanie wzroku, na szczęście nie pogarsza się radykalnie jednak niebawem może jesienią zdecyduję się na kolejną wizytę i być może szkła kontaktowe, teraz noszę okulary korekcyjne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez względu na wybór badanie jest najważniejsze:) Przyznam, że na soczewki skusiłam się z ciekawości i długo nie mogłam się do nich przekonać, A że staram się pokonywać swoje opory, to było to dla mnie niejako wyzwaniem :)

   Usuń
 3. Powinnam się w końcu wybrać do okulisty na badanie..tylko wiecznie mi nie po drodze..

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja byłam całkiem niedawno na badaniu wzroku i mam nowe okulary, więc się nigdzie nie wybieram. Jednak zastanawiałam się na soczewkami kiedyś, chociaż tak się przyzwyczaiłam do noszenia oprawek, że chyba przy nich zostanę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja miałam ostatnio badany wzrok i póki co wszystko z nim ok :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja ostatnio badam się u optyka przy okazji zakupu nowych okularów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja noszę okulary od 25 lat, także badanie wykonuję regularnie co pół roku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Regularnie chodzę na badanie wzroku i właśnie niebawem mnie to czeka ;) Muszę też sprawić sobie nowe okulary do pracy przy komputerze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nie nosze okularów, ale robię badanie wzroku co jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 10. Badalam wzrok jakieś dwa lata temu a więc nie tak dawno. Niestety powinnam już to powtórzyć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Siedząc długo przed monitorem komputera i smartfona czas już najwyższy wybrać się na badanie wzroku.

  OdpowiedzUsuń
 12. regularnie badam wzrok, bo na co dzień noszę soczewki, jednak wieczorem przerzucam się na okulary

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja u okulisty jestem średnio co pół roku. Badania kontrolne są ważne. W moim przypadku pomaga to wykryć powiększenie się torbieli w głowie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja od kilku lat nosze okluary :) ale chce zrobic korekte :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Raz w roku ;) Wada idzie do przodu, więc jak zaczynam mieć problemy z widzeniem na wykładach, to już wiem, że pora na wizytę ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja chodzę do okulisty raz na dwa lata. Naszczescie wzrok mi się nie pogarsza.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja robię regularnie nawet co pół roku, ze względu na moją wadę.

  OdpowiedzUsuń
 18. Robię takie badania regularnie i właśnie niebawem mam wizytę u okulisty. O wzrok trzeba dbać :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Kiedy pracowałam w salonie optycznym to zaczęłam bardziej zwracać uwagę na regularne badania wzroku i zostało mi to do tej pory. To bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 20. Muszę koniecznie wybrać się na badanie wzroku, długie patrzenie i praca przy monitorze na pewno ma swój wpływ na mój wzrok.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dobrze wykonane badanie to podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 22. wzrok juz zbadałam, ale teraz szukam soczewek na lato...

  OdpowiedzUsuń
 23. Regularne badanie wzroku jest bardzo ważne, bo dzięki nim można wykryć wadę dużo wcześniej i od razu zacząć ją korygować. Niestety, wiele osób bagatelizuje pogorszenie wzroku i nic z tym nie robi.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger