Profesjonalna siłownia w domu - od czego zacząć?

Wiosna to czas kiedy chętniej zbieram się za jakiekolwiek ćwiczenia, by poprawić swoją sylwetkę. I chociaż warto o to zadbać przez cały rok, to pewnie większość z nas tak ma. Ćwiczyć możemy wszędzie, jednak ćwiczenia na siłowni czy w klubie fitness z pomocą odpowiedniego sprzętu pozwalają na utrzymanie dobrej kondycji oraz na kształtowanie sylwetki. A może tak stworzyć by ją w domu? 

 

źródło:pixabay

O posiadaniu własnej, domowej siłowni marzy wiele osób. To zdecydowanie duża wygoda na co dzień, ponieważ ćwiczymy  wtedy, kiedy znajdziemy wolną chwilę i spędzamy tam tyle czasu, ile mamy  na to ochoty. Powodów, które zachęcają do zorganizowania profesjonalnej siłowni w domu jest znacznie więcej. Od czego więc zacząć?


Wybór miejsca


Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić jest znalezienie miejsca, gdzie zostanie umieszczony sprzęt do ćwiczeń. Im większą przestrzeń się wygospodarujemy, tym łatwiej wszystko rozmieścić.


Wystrój i elementy zwiększające komfort korzystania z domowej siłowni


Siłownia domowa musi mieć skuteczną wentylację, ponieważ intensywne ćwiczenia zwiększają zapotrzebowanie na tlen.  Przydatne są także duże lustra, które pomagają obserwować siebie podczas wykonywania ćwiczeń. Aby trening był bezpieczny przyda się stosowne oświetlenie, a na podłogę maty.

Domowa siłownia ma to do siebie, że wokół nas mieszkają sąsiedzi warto więc pomyśleć o wytłumieniu dźwięków przy pomocy właśnie takiej maty na siłownie. Są one przede wszystkim wytrzymałe, antypoślizgowe i odporne na uderzenia. Zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale minimalizują odgłosy odstawiania sztangi albo ćwiczeń ze skakanką.


Wyposażenie siłowni


Wybór odpowiednich przyrządów zależy zarówno od ilości miejsca,  zasobności portfela i rodzajem ćwiczeń, na jakich chcemy się skupić. Przyrządy różnią się cenowo, w zależności od materiału, producenta oraz zaawansowania technologicznego. Nie musimy jednak mieć od razu wszystkiego, bo te akurat możemy ciągle dokupować  lub wymieniać jeśli zdecydujemy się za jakiś czas na inny rodzaj ćwiczeń.

 Taka mała siłownia marzy mi się już jakiś czas. Może uda się kiedyś spełnić to marzenie.

8 komentarzy:

 1. Gdybym miałam tylko miejsce w domu to z pewnością zrobiłabym sobie w domu małą siłownię, a tak mamy tylko sprzęty w garażu i brak miejsca ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi też się marzy taka domowa siłownia... niestety miejsca brak :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Siłownia, to nie moje klimaty i podejrzewam, że nawet gdybym miała miejsce i sprzęt, to bym z niej nie korzystała :P. Zdecydowanie bardziej wolę rower :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam już swoją małą siłownię 😁😁

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj też bym chciała znaleźć u siebie miejsce na taka mini siłownię..I motywację do codziennych ćwiczeń :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto podkreślić, iż redukcja poziomu hałasu jest tutaj najważniejsza - zwłaszcza, jeżeli nasza domowa siłownia powstaje w bloku mieszkalnym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy dwójce małych dzieci siłownia odpada więc ćwiczę w domu. Zgromadziłam sobie trochę sprzętu: piłkę do fitnessu, ciężarki, obciążniki, skakanka,itp. mam swój kawałek podłogi i ćwiczę 😊

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger