Regularne sprzątanie mieszkania - dlaczego jest tak ważne?

Sprzątanie to czynność, która zwykle nie należy do naszych ulubionych domowych obowiązków. Mało kto lubi to zajęcie. Porządki są  jednak konieczne, aby dom był czysty, pachnący i przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia. 
Regularne sprzątanie mieszkania jest tak samo ważne jak dbanie o samego siebie. Pielęgnacja mieszkania dobrze wpływa na nasze zdrowie i skórę. Nie wyobrażam sobie nie sprzątać. W domu musi być czysto.

Kurz, roztocza i inne zanieczyszczenia osiadające na powierzchniach są siedliskiem wielu dolegliwości, a także potencjalnych chorób.   Zbierają się codziennie, więc dlatego tak ważna jest systematyczność. 

Nieposprzątane mieszkanie obniża też nasze samopoczucie. W takim pomieszczeniu źle się czujemy, nie możemy się skupić. Regularne sprzątanie wpływa więc na komfort naszego życia. 

Posprzątany dom jest też naszą wizytówką. Z tego powodu również warto zadbać aby był czysty i pachnący.


Zdarza się jednak, że nie jesteśmy w stanie sobie z tym zajęciem poradzić sami. Powodów może być wiele - brak czasu, podeszły wiek, choroba lub nawet zwyczajny brak chęci lub zmęczenie. Można wówczas skorzystać z usług profesjonalnych firm sprzątających. Coraz częściej takie usługi są w dość przystępnych cenach. Moim zdaniem w niektórych przypadkach warto z nich skorzystać. 

A jak Wy myślicie?

28 komentarzy:

 1. Ja muszę mieć czysto w domu nie lubię jak jest brudno i staram się regularnie sprzątać, kiedy ma się małe dzieci jeszcze z alergiami to szczególnie trzeba zadbać o czystość, detergentów też nie mogę używać takich zwykłych ze sklepu.

  OdpowiedzUsuń
 2. szczerze mówiąc ja lubię sprzątać i segregować, codziennie odkurzam i myję podłogi, :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie znoszę sobót bo wtedy mnóstwo czasu poświęcam na cotygodniowe sprzątanie mieszkania i wieczorem padam z nóg :P a taki profesjonalne firmy to świetne rozwiązanie dla osób starszych czy zabieganych

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam sprzątać. To mnie relaksuje. Więc nie potrzebuję żadnej firmy sprzątającej. I to prawda, że się człowiek lepiej czuje gdy posprząta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie w każdy weekend jest sprzątanie i to właśnei jest moje regularne sprzątanie, wszyscy są w to zaangażowani

  OdpowiedzUsuń
 6. Strasznie nie lubię sprzątać, jednak wiadomo, jak trzeba to trzeba :D Firmy sprzątające to świetny pomysł :D

  OdpowiedzUsuń
 7. ja uwielbiam sprzątać, ale jak jestem sama. nie lubię jak mi się córka pałęta pod nogami, ale wiem , że też ważne jest, aby ją nauczyć porządków. ogólnie mam tak, że jak się zabieram za wycieranie kurzy to ona podchodzi i mówi "chcę pomóc" --> no to jestem ciekawa na jak długo jej to zostanie haha :D
  ja mam swój system sprzątania, który w miarę się sprawdza , wiadomo ,że przy dziecku ten porządek jest różny, bo tona zabawek wszędzie się wala, ale ją uczę, że ma po sobie sprzątać, różnie bywa z tym jej sprzątaniem po sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie lubię sprzątać ale niestety muszę. Ehh

  OdpowiedzUsuń
 9. Staram się na bieżąco sprzątać jednak czasem przy małym dziecku jest to jak walka z wiatrakami

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja regularnie sprzątam mieszkanie, bo przede wszystkim, wtedy jest czysto i jest mniej do zrobienia. Dla zdrowia też ma to wyłącznie pozytywne skutki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja ogarniam mieszkanie codziennie ale konkretne porządki są w sobotę ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam hopla na tym punkcie i staram się by w domu zawsze było czysto

  OdpowiedzUsuń
 13. Moje mieszkanie jest sprzątane regularnie ze względu na alergię córki. Nie mogę sobie pozwolić choćby na odrobinę kurzu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja bardzo lubię sprzątać i robię to codziennie na bieząco, dzięki czemu przy świętach nie mam natłoku obowiązków i mam czas na relaks.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja sprzątam kilka razy na dzień przez posiadanie psa

  OdpowiedzUsuń
 16. Sprzątam codziennie, a mam dość duży metraż. Czasami mam dość. Ale robiąc to regularnie (już chyba jak rutyna) wchodzi to w krew. Czy nie lepiej jest mieć czysto w domu?! Po co sobie utrudniać zycie. Im czesciej, tym wiecej zyskamy czasu dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 17. Staram się sprzątać w domu najczęściej jak tylko mogę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. regularne sprzątanie to coś co uwielbiam.. kocham mieć porządek w domu <3

  OdpowiedzUsuń
 19. My sprzątamy często i bardzo dokładnie. Lubię jak w moim domu jest czysto.

  OdpowiedzUsuń
 20. sprzątanie to dla mnie przykry obowiązek. Mam w domu dziecko plus dwa zwierzaki i bałagan jest non stop :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Systematyczne sprzątanie przynosi swoje efekty. I wtedy nie musimy spędzać całego dnia walcząc z bałaganem, tylko codziennie poświęcając choć 30 minut kontrolujemy czystość i porządek. A ten ostatni punkt lubię najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Jak mam porządek w domu to mam lepsze samopoczucie;>

  OdpowiedzUsuń
 23. Systematyczne sprzątanie to coś co warto sobie zakodować i wykonywać. Nie potrafiłabym już "zapuścić" mieszkania by sprzątać go potem cały dzień...

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja lubię mieć czysto w domu, ale też nie sterylnie. Wtedy od razu lepiej się czuje.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja musze sprzatac regularnie bo inaczej zginelabym bym w zabawkach moich dzieci. Dodatkowo zwierzaki tez robia balagan, wiec codziennie mam co robic.

  OdpowiedzUsuń
 26. Nie wyobrażam sobie by nie sprzątać regularnie w domu u mnie to mega podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie jestem zwolenniczką sprzątania, robie to wręcz jak za karę, ale widzę jak ważne jest sprzątanie wszytkiego na bieżąco. Jeden dzień choroby wiąże się z całym dziem sprzątania :D 4 psy i 2 dzieci potrafi zrobić mega bałagan :D

  OdpowiedzUsuń
 28. myślę że większość osób nie lubi sprzątania, choć lubi mieć czysto w domu ;) ja polecam posiadanie różnych urządzeń czyszczących/sprzątających zamiast robienia wszystkiego ręcznie np. profesjonalny odkurzacz piorący (odkurza, odświeża, doczyści wszystko), elektryczną myjkę do okien z funkcją pary( nie trzeba niczym psikać), czy duża zmywarka by naczynia z całego dnia się zmieściły :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger