Jak płacić za zakupy na zagranicznach serwisach?

Coraz częściej korzystamy z zakupów przez internet. Kupujemy również na takich stronach jak e-bay, aliexpress, zaful czy różnych innych tego typu serwisach. Niedługo zbliża się okres kolejnych promocji, bo Black Friday już niedługo, więc takich zakupów z pewnością poczynimy trochę więcej. Płatności w sumie robimy automatycznie korzystając z tych, które znamy, ale czy znamy je wszystkie? 


zakupy na zagranicznych serwisachJak płacić za zakupy na zagranicznych serwisach? 


Przelew bankowy - metoda dość prosta. ale raczej stosowana przy zakupach w polskich sklepach. Operacja zlecania przelewu przebiega bezpiecznie. Łączymy się tylko z bankiem, a transmisja danych jest szyfrowana. Przy zakupach na zagranicznych stronach trzeba będzie doliczyć koszt przeliczenia waluty lub korzystać z konta walutowego, jeśli takie posiadamy. 

Karta płatnicza -  ta metoda jest już chętniej stosowana przez nas przy takich transakcjach, chociaż czasami mamy pewne obawy wpisując wszystkie dane z karty. 

Paypal - Po wybraniu w sklepie online płatności przenosimy się do jego witryny, logując się adresem e-mail i hasłem. Wybieramy źródło pieniędzy (portfel, konto lub karta), zatwierdzamy płatność.

To główne metody płatności, które najczęściej są akceptowane w tego typu serwisach. Warto jednak skorzystać oferty jaką posiada kantor internetowy, bo w ten sposób możemy również trochę zaoszczędzić.

Dla przykładu:  

Oferta Rkantor.com obejmuje nie tylko wymianę walut po najlepszych kursach, lecz także przelewy zagraniczne w stałych stawkach, niezależnych od wysokości przesyłanej kwoty.

Założenie i prowadzenie konta w Rkantor.com jest bezpłatne – możesz z niego korzystać zawsze wtedy, gdy musisz szybko przewalutować środki i zlecić zagraniczny przelew. Sama dla porównania sprawdzałam kurs euro i był znacznie lepszy niż proponowany w bankach.

W Rkantor.com nie musimy posiadać konta walutowego, aby wymieniać waluty.  Każdy użytkownik otrzymuje wirtualny portfel, który umożliwia swobodne zarządzanie zgromadzonymi środkami.  Zyskujemy więc również na czasie, bo nie musimy chodzić do banku zakładać konto walutowe, wystarczy rejestracja online, aby posiadać dostęp do możliwości jakie daje ten kantor. 

Nasze środki w Rkantor są całkowicie bezpieczne bo jest to Krajowa Instytucja Płatnicza, która podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. 

Płatności za zakupy w  zagranicznych sklepach internetowych to tylko jedna z sytuacji, w której możemy wykorzystać możliwości jakie oferuje ten kantor. 

Zazwyczaj korzystałam z tradycyjnych metod i płaciłam za zakupy w sklepach zagranicznych przez paypal lub po prostu kartą. Od momentu kiedy poznałam taką właśnie możliwość chętnie korzystam właśnie z niej. Przy drobnych zakupach różnice może wydają się niewielkie, ale wystarczy, że takich płatności uzbiera się kilka i jest to wówczas już sposób na małe oszczędności, a te już można wykorzystać w odpowiedni sposób szczególnie przed świętami.
A w jaki sposób Wy płacicie za zakupy w zagranicznych sklepach?

23 komentarze:

 1. wiele razy musiałam skorzystać z systemu Paypal , ale robię też zwykłe przelewy, przewalutowanie jest automatyczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak przewalutowanie jest automatyczne, ale zauważyłam, że kurs przewalutowania w banku, a w kantorze walutowym czasami dużo się różni :)

   Usuń
 2. Tez zawsze przez paypal ide. Przewalutuja, tylko pytanie, czy nie za duzo to wychodzi. Skoro tutaj sa stale stawki bez wzgledu na przelewana kwote to moze i warto sprobowac.

  OdpowiedzUsuń
 3. łace paypalem ale mysle ze sprobuje Twojej opcji bo wydaje mi sie korzystaniejsza

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie próbowałam płacić w sposób, który opisujesz, myślę, że to odpowiedni czas, żeby spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja przeważnie płacę tradycyjnie przelewem, jeszcze tego sposobu nie próbowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja w sumie rzadko płacę w zagranicznych sklepach, ale jeśli już, to do tej pory korzystałam z Paypal :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja zazwyczaj placilam przez Paypal. Jednak ostatnio korzystalam z kantoru on line i okazalo sie to rownie wygodne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie korzystam z reguły, ale dobrze wiedzieć :) Człowiek uczy się tyle nowych rzeczy z postów :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jeszcze nie kupowałam w ten sposób... Ale konto na paypal mam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Takie kantory to świetne rozwiązanie, sama często korzystam. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Osobiście wybieram paypal , szybko i wygodnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Raczej nie robię zakupów na zagranicznych stronach internetowych jeśli już się zdarza to najczęściej szybkie przelewy internetowe.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja podobnie jak koleżanki wyżej najczęściej korzystam z paypal - a to dlatego, że tam mam trochę dolarów i kiedy korzystam z zagranicznych sklepów - przydają się ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. ZAzwyczaj płace przelewem bądź paypallem :)

  OdpowiedzUsuń
 15. ja właśnie się zdecydowałam założyć paypal :) ułatwiło mi to życie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja jedynie korzystam z paypala. Moim zdaniem to najszybszy sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Najczęściej korzystam z PayPal :) Jak dla mnie jest to najszybszy sposób płatności :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zawsze korzystam z płatności PayPal i nie muszę się o to martwić.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jeżeli zamawiam coś z zagranicznych sklepów to najczęstszą formą płatności, którą wybieram jest paypal. Chętnie przy kolejnych zakupach wypróbuje opcje kantoru internetowego, gdyż faktycznie można zaoszczędzić:)

  OdpowiedzUsuń
 20. PayPal sobie sporo pobiera i średnio mi się to podoba;>

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger