Książki na jesienne wieczory - te nieprzeczytane pobudzają naszą ciekawość

Jesienne wieczory sprzyjają czytaniu książek. Mojemu urwisowi czytam codziennie, sama jednak dla siebie mam mało czasu na ich czytanie. Nieraz to tylko moja wymówka, bo czas i by się znalazł. Zawsze znajdzie się masa innych rzeczy do zrobienia, więc czasami książkę odkładam na później. Jesienią jednak więcej czasu spędzamy w domu, a długi wieczór jest idealny na czytanie. Poniżej przedstawiam Wam kilka propozycji książek, które ostatnio zwróciły moją uwagę, a może i Was zainteresują. Te jeszcze nieprzeczytane  najbardziej pobudzają naszą ciekawość. Okładka. tytuł, znany autor, recenzja - zawsze znajdzie się jakiś impuls, że po którąś sięgamy.

Jesienne propozycje


Czytanie pozwala nam postawić się w różnych sytuacjach, w których na co dzień do tej pory się nie znaleźliśmy. Otwiera nas na nowe doświadczenia i dodaje empatii kształtując nas samych. Niezwykłe dziewczyny - A.Witolicz- Matolicz to jedna z książek, która rozwija wrażliwość na drugiego człowieka. Pokazuje, że rak piersi to nie wyrok. We wzruszających reportażach autorka opowiada historie 10 młodych kobiet, które odrzuciły stereotypy i postanowiły chorować inaczej. Czasami warto sięgnąć i po takie  pozycje, tym bardziej, ze to nie książka o chorobie, a walce, która możemy podjąć w różnych kryzysowych sytuacjach.Bardzo emocjonująca wydaje się również książka J.Jewell - Kiedy Ciebie nie ma. Już po opisie widać, że trzyma trzyma w napięciu, niepewności i wyczekiwaniu. Jaki to koszmar żyć w ciągłej niepewności, nie mając wiedzy co się stało z naszym dzieckiem dowiemy się pewnie w trakcie czytania. A czy skończy się happy endem?  Emocje z cała pewnością towarzyszyć będą nam przy czytaniu tej książki. Idealne dla mnie połączenie to romans z nutą erotyku oraz kryminału. Takim właśnie wydaje mi się Lucyfer - Jennifer L. Armentrout. Autorka jest mi zupełnie nieznana, ale wciągająca historia z dreszczykiem to coś co lubię i mam nadzieję, że się nie zwiodę. 


Jestem romantyczna duszą, wiec nie mogłabym nie sięgnąć po książkę N. Sparks - Z każdym oddechem. Autora raczej nie trzeba przedstawiać nikomu. Kilka z jego powieści czytałam, więc ciekawa jestem kolejnej, tym bardziej, ze już sam tytuł przykuł moją uwagę . Każdy z nas chciałby robić  coraz lepsze zdjęcia, czyli takie, które przykują uwagę innych osób. Czasem brakuje nam inspiracji, czasem wiedzy i doświadczenia. Inspiracje zachęcające do nieszablonowego podejścia do fotografii z całą pewnością znajdziemy w książce D. DuChemin - Sztuka fotografowania 60 pomysłów na lepsze zdjęcia. Może znajdę w niej coś co mnie zainspiruje?

Nie mogłam też zapomnieć o moim małym urwisie więc zastanawiam się nad książką Dobranocki na Gwiazdkę.  Znajdziemy w niej bajki , które odpowiadają na typowo świąteczne pytania, które często zadają nasze maluchy.  Z całą pewnością zaspokoją ciekawość dzieci. Wspólnie spędzony czas przy czytaniu wciągających opowieści - bezcenny. 


To kilka pozycji, na które mam ochotę przeczytać. Wszystkie je znajdziecie w nowościach  księgarni internetowej niePrzeczytane.pl
Może którąś już czytałyście? A może polecicie mi coś fajnego do przeczytania w te długie jesienne wieczory.

17 komentarzy:

 1. ja teraz najchętniej sięgam po lekkie i zabawne poradniki

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy Ciebie nie ma dopisuję do mojej listy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sparks już mi się obił o uszy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy Ciebie nie ma chyba najbardziej do mnie przemawia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe propozycje, aczkolwiek trochę mało. Ja jednakże po żadną z tych książek nie sięgnę, bo po prostu nie mam czasu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pozycje! :) Szkoda, ze nie potrafimy się zmotywować do czytania :/

  OdpowiedzUsuń
 7. "niezwykłe dziewczyny" najbardziej mnie zaciekawiła, chciałabym bliżej poznać tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niezwykłe dziewczyny chętnie bym przeczytała, super propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie kilka książek czeka na swoją kolej. Ciekawe propozycje tu masz :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam ani jednej z podanych wyżej propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 11. Znam.kilka tytułów jednak nie miałam okazji przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatnio pochłaniam książki, nie mogę się oderwać, myślę że tytuły wymienione w poście doczekają się bardzo szybko przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 13. sporo tych pozycji, jednak jak już sięgam to głownie po edukacyjne :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Sparksa książkę bardzo chętnie bym przeczytała <3

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger