Gadżety przydatne w zapewnieniu bezpieczeństwa osób starszych.

Bezpieczeństwo najbliższych jest dla mnie szczególnie ważne.  Nigdy nie wiemy co może się zdarzyć, więc wato zawczasu  o nie zadbać. Obecnie znajdziemy dużo technologicznych nowinek, które pomogą nam odpowiednio się zabezpieczyć. Dziś chciałam Wam pokazać dwie z nich.

W ciągłym pospiechu, pogoni za pracą, pieniędzmi czy marzeniami mamy coraz czasu dla rodziców czy dziadków.  Owszem staramy się być jak najwięcej czasu z nimi, ale czasami jest to niewystarczające. Smartwatch ułatwi seniorowi wykonywanie codziennych czynności i nawiązywanie kontaktu z bliskimi zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne, a nam zapewni poczucie spokoju.

Jakie są jego najważniejsze funkcje?

LOKALIZATOR - daje nam możliwość monitorowania tego, gdzie znajduje się nasz bliski. Dokonujemy tego poprzez aplikację BEZPIECZNA RODZINA, którą pobieramy na swój telefon z App Store lub Google Play. W każdej chwili możemy wejść w aplikację i sprawdzić lokalizację smartwatcha. 
Dzięki HISTORII LOKALIZACJI możemy sprawdzić w jakich miejsca był. Nie zniweluje to problemów, lecz zmniejszy ryzyko zaginięcia czy pozostawienia osoby starszej samej sobie w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.

TELEFON  -  zegarek ma w sobie kartę SIM i można z niego dzwonić. Jednym przyciskiem można odebrać połączenie. Książka telefoniczna zawiera do 10 numerów. W przypadku starszych osób zdarza się się, że po prostu zapomną zabrać telefon, albo zapomną go naładować.  Moja mama przez dłuższy czas nie dała się namówić na telefon, ataki zegarek we wszystkich tych przypadkach rozwiązuje sprawę. Telefon w zegarku ma znacznie bardziej ograniczoną funkcjonalność, ale to w przypadku osób starszych jest akurat zaletą.

PRZYCISK S.O.S. - Jest to alarm, dzięki któremu osoba starsza może poinformować nas, że dzieje się coś złego. Po użyciu tego przycisku rodzic otrzymuje powiadomienie wraz z informacją o lokalizacji.

AUTOMATYCZNE POWIADOMIENIA  -  na bieżąco dostajemy powiadomienia - zarówno w aplikacji i na e-mail, SMS na nasz telefon. Aplikacja wysyła powiadomienia za każdym razem, gdy ma miejsce jedna z następujących sytuacji: gdy senior zmieni swoją lokalizację, gdy zdejmie zegarek z ręki, a także gdy smartwatch ma niski poziom baterii.

PULSOMETR - Osoba starsza może sama zmierzyć sobie puls za pomocą guzika na zegarku, ale również możemy w aplikacji zdalnie zmierzyć puls seniorowi. Dzięki temu możemy zareagować w odpowiedni sposób, jeśli okaże się, że puls jest zbyt niski lub zbyt wysoki.

NASŁUCH - Wystarczy, że wybierzemy tę opcję w aplikacji, a zegarek dyskretnie  do nas oddzwoni. Możemy słuchać co się dzieje w jego otoczeniu. W przypadku  osób starszych, w pełni samodzielnych,  można by uważać to za ograniczenie prywatności. Jednak jeśli jest to osoba schorowana, to ta funkcja może okazać się bardzo przydatna.  

Moja mama podchodzi jeszcze do niego trochę sceptycznie, tak jak kiedyś do telefonu. Ale jeszcze chwile i da się do niego do końca przekonać. Jak każda w pełni świadoma, dorosła  osoba nie lubi być kontrolowana. Powoli jednak zdaje sobie sprawę, że to dla jej bezpieczeństwa. Najważniejszą zaletą dzięki której powoli udaje mi się mamę przekonać to właśnie przycisk S.O.S, więc gdyby się tylko źle poczuła ma możliwość powiadomienia mnie o tym jednym przyciskiem, bez nerwowego wybierania numeru na telefonie, czy szukania go w torebce, gdy będzie poza domem. Zegarek ma przecież na ręku , wiec bez problemu wciśnie ten jeden guzik, dzięki któremu powiadomi mnie, że coś się dzieje.  
Dla mnie zaletą jest również lokalizator. Gdyby mama z jakichś powodów nie wcisnęłaby tego przycisku, to w przypadku gdybym nie mogła się z nią skontaktować bez problemu mogę sprawdzić gdzie się znajduje. 
Dla mamy ważne jest również  sprawdzanie pulsu, więc jest to dla nas również przydatna funkcja. 

Co nam w nim się jeszcze spodobało?   Przede wszystkim wytrzymała, elegancka obudowa, ale również i to, że jest wodoodporny. Mama bez problemu może robić dosłownie wszystko nie zdejmując go z ręki. Czas działania baterii to kilka dni. Zależy od ilości wykonywanych połączeń, łączenia się z aplikacją i korzystania z pozostałych funkcji telefonu. 

Pamiętam, że tata był fanem takich gadżetów, wiec nosiłby go z przyjemnością. Mama też powoli się do niego przekona. Tak jak kiedyś rodzice dbali o nas, tak i my musimy zapewnić im teraz poczucie bezpieczeństwa. 
Jeśli chcecie taki zegarek dla swoich rodziców lub dziadków to na moim FP ( klik ) trwa właśnie KONKURS, w którym możecie wygrać to cudo w dowolnie wybranym przez siebie kolorze. Wystarczy odpowiedzieć tylko na pytanie: W jaki sposób Wy dbacie o bezpieczeństwo Waszych bliskich?


Kolejnym gadżetem działającym w aplikacji BEZPIECZNY DOM jest  Locon kamera wewnętrzna BD.03.  
To urządzenie jest bardzo praktyczne i proste w obsłudze. To również dobre rozwiązanie przy opiece nad osobą starszą. Dzięki niej możemy  także  komunikować się z bliskimi i słyszymy, gdy oni nas potrzebują.  Innym zastosowaniem kamery jest to, że bez stresu możemy wyjechać na wakacje - w końcu od dłuższego czasu mamy upały, a odpoczynek i nam się należy. Kamera ma czujnik ruchu, wiec natychmiast powiadomi nas o tym, że wyczuła czyjąś obecność w naszym mieszkaniu.  Jesteśmy w pracy, a chcemy zobaczyć co robią nasze starsze dzieci? - nie ma problemu, mamy i taką możliwość.  Możemy również zrobić zdjęcia lub nagrać filmik - z całą pewnością będą fajną pamiątką za jakiś czas.

Te i inne gadżety zapewniające bezpieczeństwo nam i naszym bliskim dostępne są na stronie  bezpiecznarodzina.pl.  Ja już powoli myślę o kolejnym takim gadżecie.  Zerknijcie. Może znajdziecie coś co Was jeszcze zainteresuje.46 komentarzy:

 1. Idealny gadżet dla starszych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny zegarek,ale obawiam się,że moja mama by wcale go nie nosiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moją też ciężko namówić, ale staram się jej pokazać głównie jego zalety :)

   Usuń
 3. Zegarek nie dość że funkcjonalny to jeszcze ładny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki zegarek to naprawdę super opcja! A kamery zawsze się przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka kamera może mieć dużo zastosowań :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak. Wykorzystać ją możemy tak jak napisałam w różny sposób:) Wszystko zależy od sytuacji :)

   Usuń
 6. Bardzo fajny gadżet dla osób potrzebujących opieki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry pomysł z takimi gadżetami dla osób potrzebujących pomocy i opieki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są bardzo przydatne:) Z całą pewnością jesteśmy spokojniejsi, bo mimo wszystko bez względu czy starsza osoba jest chora czy nie, to i tak zawsze chce być nadal samodzielna.:)

   Usuń
 8. Nie słyszałam o tych gadżetach, na pewno ułatwiają codzienne życie, szczególnie w przypadku osób starszych czy dzieci, których nie zawsze da się upilnować przez różne obowiązki, pracę

  OdpowiedzUsuń
 9. zegarek z GPSem jest fajną opcją dla osób starszych, które często lubią wychodzić, przynajmniej bliskie osoby nie martwiłyby się że gdzieś pójdą i się zgubią

  OdpowiedzUsuń
 10. O bardzo dobre gadżety! Ten zegarek elegancki, ale ma gps. Kamerę sama mam zamiar kupić na działkę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przy starszych osobach takie gadżety są bardzo pomocne, mogą uratować zdrowie a nawet życie

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajne i przydatne gadżety :) Warto dbać o bezpieczeństwo naszych najbliższych!

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że starsze osoby na pewno znajdą coś dla siebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem :) Na stronie jednak znajdziesz gadżety ułatwiające zapewnienie bezpieczeństwa całej rodzinie, nie tylko seniorom :)

   Usuń
 14. Taki zegarek na pewno nie każdy będzie umiał obsługiwać. Moi rodzice do dzisiaj potrafią tylko z telefonu dzwonić. Nic poza tym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie obsługa tego zegarka jest bardzo prosta - w sumie dwa przyciski do obsługi:) A funkcje, które najbardziej są potrzebne dla osoby opukującej się, dostępne są z aplikacji :)

   Usuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny gadżet . ja nie mam dziadkow ale polece je rodzicom moich tesciow

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo przydatne i nowoczesne gadżety. Dzięki temu nasi bliscy mogą czuć się bezpiecznie

  OdpowiedzUsuń
 18. Te gadżety są mega przydatne! Bardzo ciekawy i świetnie wyglądający zegarek ❤️

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam ten sam zestaw i podarowałam go tacie na dzień ojca. Niedługo recenzja.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo fajne i przydatne gadżety.

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetne są takie gadzety! Na pewno pomogą nie jednej osobie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo przydatne gadżety, myślę, że wielu osobom mogą się one przydać.

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo przydatne gadzdty. Strasznie ułatwiają życie z osobą strasza

  OdpowiedzUsuń
 24. Bezpieczeństwo osób starszych to bardzo ważna kwestia - fajnie więc, że pojawiło się takie rozwiązanie. Myślę, że taki zegarek to must have szczególnie dla osób mieszkających samotnie.

  OdpowiedzUsuń
 25. Zegarek jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku osób starszych, lecz także dzieci. Ma rzeczywiście bardzo przydatne funkcje, dzięki którym będziemy mogli być spokojni o naszych bliskich!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak :) Na stronie producenta mozna znależć również zegarki typowo przeznaczone dla dzieci :)

   Usuń
 26. Według mnie to fantastyczne rozwiązanie dla każdego. Można skontaktować się z bliskimi w razie awaryjnej sytuacji. Można też monitorować, czy wszystko jest dobrze, kiedy na przykład oosba starsza zostaje sama w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Cieszę się że producenci elektronicznych gadżetów nie skupiają się wyłącznie na młodszych osobach i pomyśleli o bezpieczeństwie starszych

  OdpowiedzUsuń
 28. dochodzę do wniosku, że nam by się bardzo przydały oba gadżety!

  OdpowiedzUsuń
 29. Taki zegarek to genialna sprawa. Wiele razy słyszałam informację że starsza osoba wyszła z domu i nikt nie mógł jej znaleźć. W mojej rodzinnej miejscowości była taka sytuacja. Starsza Pani wyszła z domu i sprawa była utrudniona, bo była chora i nie wiadomo było gdzie jej szukać.

  OdpowiedzUsuń
 30. mamy podobną kamerkę, ale uzywamy ją u dzieci w pokoju

  OdpowiedzUsuń
 31. Zdecydowanie firma warta każdych pieniędzy oraz ich produkty ! My mamy zegarek dla synka i jesteśmy bardzo zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Świetne gadżety i bardzo pomocne.

  OdpowiedzUsuń
 33. Taki zegarek to idealny prezent dla mojej babci, co prawda ma telefon komórkowy ale ciągle zapomina go brać.

  OdpowiedzUsuń
 34. gadżety są super :) zapewne świetnie się sprawdzają :)

  OdpowiedzUsuń
 35. O, ta kamerka jest mega do dziecięcego pokoju!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger