Jak zadbać o formę swojego komputera?

Witajcie. Wiosna powoli zbliża się coraz bardziej, często więc myślimy o tym, aby bardziej zacząć dbać o swoją formę. Tak samo jak ważne jest dla nas nasze zdrowie, tak czasami warto zadbać też o otaczające nas rzeczy. O czym myślę? Oczywiście o komputerze czy telefonie, który jest nie tylko gadżetem sprawiającym przyjemność, ale również dla wielu z nas jest także narzędziem pracy.
Jakiś czas temu - tutaj, wspominałam Wam o programie, który bardzo pomaga mi w dbaniu o formę mojego komputera. dziś jeszcze raz chciałabym przybliżyć Wam jego główne funkcje i zalety.
AVG to jeden z dwóch najchętniej wybieranych antywirusów w Polsce. Sama jakiś czas temu też go wybrałam. Dlaczego?

Program ten:
 • jest łatwy i prosty w instalacji i obsłudze
 • bez limitu stanowisk - płacimy za niego raz i instalujemy tam gdzie chcemy, na dowolnej liczbie komputerów / smartfonów/ tabletów 
 • posiada jedną licencję na komputery i smartfony - nie trzeba kupować innego programu na telefon, a innego na komputer
 • praktycznie nie trzeba go obsługiwać - wszystko zautomatyzowane, działa w tle bez zajmowania naszego czasu , nie musimy się znać
 • chroni przed różnymi rodzajami zagrożeń w sieci - wirusami, trojanami, spamem, wejściem na zainfekowane strony www itp.
 • ma nowe opcje: wyłączenie kamery
 • posiada darmową pomoc techniczną po polsku 


Antywirus dba o dobrą kondycję komputera, podobnie jak ćwiczenia dbają o dobrą kondycję człowieka. Trzeba to robić regularnie, bo inaczej nie będzie efektów. Nie da się być sprawnym trenując raz na jakiś czas tak samo nie da się utrzymać komputera w dobrym stanie zajmując się tym od czasu do czasu. Ćwicząc zabezpieczamy się przed różnymi chorobami, kontuzjami - tak samo komputer trzeba go chronić przed spamem, wirusami, zainfekowanymi stronami itp.

AVG Ultimate pozwala zaplanować „treningi” dla komputera, tak jak się planuje się trening sportowy czyli np. ustalić regularne skanowanie, automatyczne sprawdzanie poczty, stron www, automatyczne działania w przypadku wykrycia wirusa - to wszystko co pozwoli go utrzymać w dobrej formie.

Program ten wykrywa luki i naprawia błędy, które mogą spowodować nieprawidłową pracę komputera. Jest jak  trener, który zwróci uwagę na to, co przeszkadza w osiągnięciu sportowego celu, poprawi niedociągnięcia, zlikwiduje błędy, rozplanuje trening, zadba o motywację i samopoczucie.

Działa automatycznie, pozwala dostosować ustawienia do konkretnego komputera i potrzeb użytkownika. Jest jak trener, który przypomni o treningu, zaplanuje odpowiednie ćwiczenia i zapewni indywidualne wsparcie, dokładnie takie, jakiego nam potrzeba.

Często uzupełniając swoje działania treningowe korzystamy z odpowiedniej diety. tak samo w przypadku komputera pomocą okazuje się  AVG PC TuneUp -  program służący do przyspieszania działania komputera. Jego zadaniem jest „sprzątanie” wszystkich śmieci jakie zbierają się w trakcie użytkowania, takich jak np. stare wersje programów, pliki tymczasowe, pamięć podręczna, podwójne pliki - rzeczy które zostają na dysku, ale są niepotrzebne. TuneUp monitoruje również system, by zawsze był w pełni sprawny i automatycznie zajmuje się problemami, jeżeli takie się pojawią.

Często dbając o swoją formę korzystamy z promocji, jakimi mogą być np. karnety na siłownię.
Jeżeli chcesz zadbać o formę komputera, do 20 marca dostępny jest kupon rabatowy - tutaj  wpisując kod kuponu: avg_fit zakupisz AVG Ultimate  z 30% rabatem.


Myślę, że warto skorzystać  z wiosennej promocji.

Ja skorzystałam już wcześniej i jestem zadowolona. A Wy  jak dbacie o formę swojego komputera?
12 komentarzy:

 1. Ja się średnio znam na takich rzeczach, moj mąż zazwyczaj dba o zabezpieczenie komputera ;)
  makijazagi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. W dzisiejszych czasach antywirus to podstawa. Ja korzystam z Comodo i też jest spoko :) AGV ma mój mąż i nie narzeka :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  http://domnaetacie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. A wiesz może czy na Maca też jest przeznaczony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy akurat AVG Ultimate, ale jest wersja AVG na Maca - https://www.avg.com/pl-pl/avg-antivirus-for-mac

   Usuń
 4. Mi w takich sprawach pomaga brat bo jest informatykiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może wypróbuję, bo brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Forma mojego komputera jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ codziennie piszę posty i kiedy komputer zamula - strasznie się irytuję. Lepiej zapobiegać takim sytuacjom wcześniej i zainstalować dobre oprogramowanie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Od kilku lat korzystam z tego oprogramowania i jestem bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba warto to wypróbować.

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie to tylko laptopa trzeba wymienić 😊

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger