Jak sprawnie i bez problemów dotrzeć do celu?

Dziś całkiem luźny post. Zaczął się weekend, pogoda dopisuje, więc warto wybrać się jeszcze gdzieś w trasę. A jak sprawnie i bez problemów dotrzeć do celu? O tym w dalszej części postu. 

Mój mąż jest tradycjonalistą i często korzysta z tradycyjnej nawigacji, ja natomiast wolę korzystać z nawigacji w telefonie, bo i tak zawsze mam  go przy sobie. Postanowiłam więc wypróbować mobilną nawigację offline – Navitel Navigator.


Navitel Navigator jest programem nawigacyjnym offline. Mapy są zapisywane w pamięci naszego urządzenia, a więc do nawigowania nie jest potrzebne połączenie z siecią. To duża zaleta względem rozwiązań darmowych. Z reguły korzystałam często z Google Maps, ale do tego potrzebne było mi połączenie z internetem. Do korzystania z tej aplikacji internet mi nie jest potrzebny, no ewentualnie przy niektórych funkcjach tak. Instalacja w  telefonie  jest szybka i łatwa. Aplikacje pobieramy np ze Sklepu Google Play, wpisujemy klucz licencyjny i możemy korzystać.  Już po pierwszym uruchomieniu aplikacji łatwo dostrzec, że główne menu jest proste i przejrzyste. Aplikacja bardzo sprawnie prowadzi do miejsca docelowego. Komunikaty są jasne i precyzyjne.

Jeśli chodzi o ustawienia aplikacji, to jest ich mnóstwo. Jak dla mnie to nawet za dużo , nie korzystałam ze wszystkich. takie zabawy z ustawieniami to bardziej lubi mój mąż. Ja ustawiam sobie tylko podstawowe rzeczy. A mamy wpływ na wiele czynników, jak chociażby np język interfejsu. Oczywiście nie brakuje także tak standardowych i potrzebnych każdej nawigacji ustawień, jak:

    omijanie dróg płatnych,
    omijanie dróg utwardzanych,
    omijanie promów,
    automatyczne przełączanie między dniem a nocą,
    obracanie mapy zgodnie z kierunkiem ruchu,
    automatycznego przybliżania,
    ostrzeżeń w przypadku przekroczenia prędkości,
    informacji na temat fotoradarów,
    włączania i wyłączania GPS
    i wielu, wielu więcej. Jeśli chodzi o samo działanie to nie było żadnych, większych problemów. Na dłuższe trasy mapy jak najbardziej aktualne. Troszeczkę pogubiła mi się w mieście, ale to ze względu na remont drogi - takich sytuacji raczej żadna nawigacja nie przewiduje.
Podobało mi się bardzo, że mapy działają w trybie offline i to było dla mnie ich główną zaletą.  Fajne jest również to, że mapa pokazywała kształt, wysokość i numery budynków. Czułam się tak jakbym korzystała z tradycyjnej nawigacji. 
A Wy korzystacie z tradycyjnych nawigacji, czy z aplikacji na telefonie?

1 komentarz:

  1. Ja na telefonie, ale z apki google zawsze korzystałam, nigdy mnie nie zawiodła :) Nawigacja w trybie offline to rzadkość raczej, więc mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger