Suplementy diety HUMAVIT - czy warto?

Suplement diety określany jest jako produkt, który jest złożony z substancji odżywczych i traktowany jako uzupełnienie normalnej diety. Jest to skoncentrowane źródło witamin, minerałów lub innych substancji.  Najczęściej jest w tabletkach, ale równie często możemy go spotkać w kapsułkach, proszku czy płynie.
Co jakiś czas korzystam z tej formy uzupełnienia  głównie witamin.  Suplementy stosuję głównie, gdy jem mało owoców i warzyw lub gdy jestem osłabiona lub przemęczona. Jestem też okropnym kawoszem, także magnez jest częstym gościem w mojej domowej apteczce. Zwykle kupuję suplementy bezpośrednio w aptece, tym razem jednak padło na Humavit. 
Na stronie suplementy pogrupowane są bardzo przejrzyście. Możemy je dobrać w zależności od potrzeb naszego organizmu.


Coraz częściej żyjemy w większym napięciu i pośpiechu. W natłoku codziennych obowiązków nie zawsze znajdujemy wystarczająco dużo czasu na idealne odżywianie, które pokrywa w 100% nasze codzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Suplementy diety nie zastąpią zdrowego jedzenia. Ale gdybyśmy chcieli pokryć w 100 proc. zapotrzebowanie organizmu na substancje odżywcze z pożywienia, nasza dieta musiałaby być idealna. Na dodatek żywność na skutek różnych procesów technologicznych, transportu i przechowywania coraz częściej jest pozbawiona wielu cennych składników. Żyjemy też w zanieczyszczonym środowisku i wszystko prowadzi do tego, że często brakuje nam niektórych składników odżywczych.  Zadaniem suplementów diety nie jest leczenie żadnych chorób. Mogą one działać pomocniczo przy wielu schorzeniach lecz nie są one lekami. Suplementy diety są przede wszystkim kierowane do osób zdrowych, chcących poprawić wydolność organizmu, poprawić odporność, przyspieszyć regenerację, minimalizować ryzyko choroby. 

Producentów  suplementów jest mnóstwo.  Ja jednak zwracam szczególną uwagę czy w widocznym miejscu znajduje się napis: "suplement diety", jaki jest skład preparatu, dzienna dawka oraz możliwości i skutki przedawkowania, norma produkcji itp.
Na produktach  tej firmy mam wszystkie niezbędne informacje, co dla mnie jest dużym plusem. A Wy używacie suplementów?
 

8 komentarzy:

 1. Używam suplementów, ale o tej firmie nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też nie słyszałam o tej firmie;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja używam żelaza, witaminy c i kwasu linowego z firmy amway. O tej firmie nie słyszałam. Moze się skuszę na pokrzywe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigy nie słyszałam o tej firmie, ale na pewno się bardziej tym zainteresuję ze względu na to, że poszukuję teraz dobrych supelemetów!
  Zapraszam do mnie na post o tegorocznym Openerze - będę bardzo wdzięczna jak zajrzysz.
  https://zozolekk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ważne, by te informacje nie były ukryte, bo jeśli są, to znaczy, że może być coś nie tak i lepiej sięgnąć po inny suplement diety :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Od kilku miesięcy biorę witaminy na wzmocnienie i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Nie wiem, czy dana firma jest lepsza lub gorsza od innej, wiem za to, że ważna jest regularność i długi czas łykania witamin :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To jest jeden z najlepszym produktów na włosy i paznokcie! W 100% polecam :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger