Okulary przeciwsłoneczne - modny gadżet czy ochrona przed słońcem?

Większość z nas zakłada latem okulary przeciwsłoneczne, ale na co zwracamy uwagę przy ich wyborze? Czy to tylko pogoń za modą czy też ochrona oczu?
Okulary to coraz częściej coś więcej niż modny dodatek do stroju. Są nie tylko ważnym elementem ubioru podkreślającym naszą stylizację, ale gdy są dobre jakościowo chronią oczy przed szkodliwymi promieniami UV. 
Co roku, gdy zaczyna się fala upałów okulary możemy kupić dosłownie wszędzie - na bazarze, w markecie, czy to też na rozstawionych przy większości ulic  stoiskach z okularami.
Niskie ceny kuszą wszystkich gdy mamy dość rażącego słońca, ale czy warto?
Moim zdaniem czasami lepiej zainwestować trochę więcej i kupić okulary u optyka - czy to stacjonarnie, czy też na sprawdzonej stronie  i mieć pewność, że są naprawdę dobre jakościowo i chronią nasze oczy.


 Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okularów?


Najważniejszym dla mnie elementem  to wybór filtra UV, który w odpowiedni sposób zabezpieczy nasze oczy przed promieniowaniem. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór okularów z filtrem UVA. Przy droższych okularach informacja o zastosowanych filtrach jest podana przez producenta okularów - czy to na naklejce na soczewce, czy też na dołączonej etykiecie. Przy okularach bazarowych takiej informacji nie mamy.
Zwracam też uwagę na kolor soczewki - ciemniejsze przepuszczają mniejsze ilości światła.  Ważną cechą jest również wielkość oprawek, które powinny być dopasowane do kształtu twarzy. Zwracam też uwagę na ich kolor i kształt. 

Wiadomo, każdy z nas lubi kupować tanio. Tak jak wszędzie i w przypadku okularów zdarza  nam się upolować markowe produkty za rozsądną cenę. Czym się różnią markowe okulary od zwykłych podróbek?


Przede wszystkim tym, co jest dla mnie najważniejsze - zapewniają właściwą ochronę, bo soczewki posiadają odpowiednie filtry. 
Oryginalne okulary są lżejsze, ponieważ  ich oprawki wykonane są z wysokiej jakości materiału.  Zawiasy są metalowe. Na wewnętrznej stronie zauszników mamy wszystkie informacje: nazwa marki, znak CE, nr seryjny oznaczający model okularów, ich rozmiar, typ szkieł itp. Do oryginalnych okularów dołączone są z reguły etui, szmatka do czyszczenia soczewek, karta autentyczności, instrukcja dbania o produkt. A wy gdzie najczyściej kupujecie okulary?

Ja najczęściej stawiam na salony optyczne, gdyż wtedy mam pewność, że posiadają odpowiednie filtry.

4 komentarze:

 1. Pod koniec zeszłego lata, zepsuły mi się okulary przeciwsłoneczne z salonu optycznego. Kupiłam jakieś na allegro za bodajże 30-40 zł, ale to już nie było to.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej - różnica jest do zauważenia :)

   Usuń
 2. Ja też mam właśnie okulary z filtrem z salonu, warto zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność że nasze oczy są bezpieczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Można połączyć te dwie cechy, czyli ochronę przed promieniowaniem UV oraz ozdobę dla letnich stylizacji. Można tego dokonać, wybierając okulary w profesjonalnych salonach optycznych.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger