4 sposoby na piękny uśmiech

Piękny uśmiech to waży element naszego wyglądu. Działa praktycznie na każdą sferę naszego życia. życia - ułatwia nawiązywanie relacji, zaraża pozytywną energią i poprawia samopoczucie. Uśmiechnięty człowiek wydaje się sympatyczniejszy i bardziej atrakcyjny. 


źródło: pixabayUśmiech przynosi nam całe mnóstwo korzyści, ale czasami uśmiechamy się rzadko. Czasami dlatego, że żyjemy w stresie i w ciągłym napięciu, a czasami powodem może być niesatysfakcjonujący wygląd zębów. O ile pierwsza przyczyna jest zależna od nas, bo niektórzy potrafią uśmiechać się nawet przez łzy to z drugą możemy poradzić sobie przy pomocy specjalisty. 


Wizyty u ortodonty


Pamiętam jak jako dziecko nosiłam aparat ortodontyczny, teraz coraz częściej zakładają go też dorośli. Wówczas był to dla mnie ogromny stres, ale upływ czas zmienia podejście. Od tego czasu zmieniły się też materiały ortodontyczne.
Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wyrównanie zębów były aparaty ortodontyczne. Jako dziecko miałam ten wyjmowany, potem pojawiły się te stałe metalowe. Obecnie dostępne są także aparaty bardziej dyskretne (porcelanowe lub kryształowe), które są prawie niewidoczne. Ciekawym rozwiązaniem, które pozwala nie tylko wyrównać zęby, ale także zmienić ich kolor i ukryć przebarwienia są licówki.


Pierwsza wizyta u ortodonty ma przede wszystkim charakter informacyjny. W jej trakcie dokonuje on przeglądu jamy ustnej i sprawdza, z jakim problemem boryka się pacjent i jakie są metody na jego rozwiązanie. We współczesnej stomatologii istnieje cała gama metod leczenia i materiałów ortodontycznych, które mogą przywrócić piękny i olśniewający uśmiech.  Ich różnorodność  jest przeogromna, więc po konsultacji z pewnością dobierze on odpowiednią dla nas metodę leczenia. 


Wizyty u stomatologa 


O zdrowe zęby trzeba dbać już od najmłodszych lat więc wizyty u dentysty są nieuniknione. O ile zdecydujemy się w odpowiednim momencie czeka nas tylko leczenie, a nie wyrywanie zęba. 
Regularne mycie zębów


W sumie od tego powinnam zacząć ten post, ale wydaje mi się to tak naturalne, że raczej każdy o tym pamięta. Zapominają jedynie dzieci, bo jako mama co jakiś czas przypominam swojemu najmłodszemu urwisowi, choć i on naśladując starszych coraz częściej o tym sam pamięta. 


Zdrowa dieta


Zdrowe żywienie ma wpływ na wszystko. Odpowiedni dobór witamin i minerałów wpływa także na stan naszego uzębienia. 

A jakie są Wasze sposoby na piękny uśmiech?


34 komentarze:

 1. Zęby to nasz priorytet. W mojej rodzinie szczególnie dbamy o piękny uśmiech :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W moim przypadku musiałabym jeszcze dopisać coco glam, który regularnie stosuję i daje fajne efekty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I really like reading through an article that can make people think.
  Also, thank you for permitting me to comment!

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy powinien mieć świadomość tego, aby dbać o stan swojego uzębienia, bo zadbane zęby są naszą wizytówką. Zresztą niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zagrożeń niosą za sobą nieleczone choroby zębów i dziąseł...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny wpis, dla mnie zarowno dieta jak i regularne wizyty u stomatologa to podstawa, jednak najwazniejsze to uzywanie nici dentystycznych, past bez fluoru oraz bardzo miekkiej szczoteczki do zebow :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zęby to bardzo ważna sprawa, nie powinno się ich zaniedbywać. Moim zdaniem potrzebna jest edukacja w tym zakresie już od bardzo wczesnych lat.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja ostatnio mam obsesję na punkcie zębów i jestem na etapie ich wybielania. Zobaczymy co mi się tam uda osiągnąć. Do aparatu nie jestem przekonana i na razie unikam go.

  OdpowiedzUsuń
 8. O zęby trzeba dbać, bo tak naprawdę mamy je tylko jedne.. A zadbany i czysty uśmiech to nasza wizytówka ( tak jak i np. czyste paznokcie ).

  OdpowiedzUsuń
 9. Lepiej dbać o zęby niż potem wydawać krocie na dentystę... Już nieraz doszłam do takiego wniosku i staram się dbać o moje uzębienie jak tylko mogę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z jednej strony są to oczywistości, z drugiej warto przypomnieć i o tym elemencie wizytówki człowieka, ponieważ skutki zaniedbania są nieodwracalne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdrowa dieta i regularna pielęgnacja to podstawa zdrowego i pięknego uśmiechu.U mnie sprawdza się wyśmienicie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli będzie się stosować do zasad higieny, zdrowego tryby życia i regularnie odwiedzać dentystę, to długo można cieszyć się pięknym uśmiechem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zęby to nasza wizytówka. Warto o tym pamiętać i dbać o nie jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zęby są naszą wizytówką więc warto o nie dbać. Nie wyobrażam sobie nie odwiedzać systematycznie stomatologa.

  OdpowiedzUsuń
 15. Staram się jak najlepiej dbać o swoje uzębienie, jednak nie jest to takie łatwe mając paradontozę. Do dentysty chodzę regularnie, a teraz czeka mnie usunięcie 8-ki

  OdpowiedzUsuń
 16. Wizyty u dentysty to moja zmora - jakoś zawsze źle wspominam. Niestety dla pięknego uśmiechu jest to konieczność.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zawsze dbalam o zeby, nosiłam tez aparat na zeby ponad 2 lata i przez ten czas wiele sie nauczyłam. Nie boje sie dentysty :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Staram się jak najlepiej dbać o swoje zęby i właśnie od niedawna noszę aparat ortodontyczny i do dentysty i ortodonty chodzę regularnie :) Chociaż nie przepadam za tymi wizytami, ale mam nadzieję, że piękny uśmiech mi to wynagrodzi kiedyś :) Przede mną jeszcze do usunięcia dwie dolne ósemki, których panicznie się boję :(

  OdpowiedzUsuń
 19. zęby to podstawa wizerunku, jeśli nie będziemy o nie dbać stracimy dużo na pierwszym wrażeniu. o Ortodoncie nie pomyślałam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 20. Wizyta u dentysty nie robi na mnie obecnie większego wrażenia, dentyści tak umiejętnie potrafią zająć się pacjentem, że o bólu rzadko mogę wspomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zęby to jeden z naszych priorytetów i najważniejsze aby były zdrowe. Nawet dzieci udało nam się przekonać i chętnie odwiedzają stomatologa 😁

  OdpowiedzUsuń
 22. Patrząc w lustro stwierdzam, że czas wybrać się do ortodonty :P

  OdpowiedzUsuń
 23. Zdrowa dieta, nie tylko unikanie czekolady i cukrów, warto o tym pamiętać :D

  OdpowiedzUsuń
 24. Zęby są tylko jedne, trzeba o nie dbać cały czas. Staram się regularnie odwiedzać stomatologa i stosować pasty wybielające :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Piękny uśmiech to nie tylko białe zęby, ale również i proste. Sam leczyłem się ortodontycznie przez kilka lat, to była ciężka praca. Opłacało się, teraz mam uśmiech jak gwiazda hollywood.

  OdpowiedzUsuń
 26. Piękny uśmiech to wizytówka człowieka. Ja regularnie odwiedzam gabinet stomatologiczny i szybko staram się leczyć zęby.

  OdpowiedzUsuń
 27. Aby mieć piękny uśmiech trzeba o niego dbać. W aptece online kupuję szczoteczkę, nici oraz płyn do płukania jamy ustnej. Szukam też odpowiednich past dla mnie i dla moich dzieci. W internecie dużo szybciej uda mi się znaleźć to czego szukam.

  OdpowiedzUsuń
 28. Brak dbania o uśmiech równa się brak pięknego uśmiechu. W dzisiejszych czasach gdy sklepy medyczne online są wypełnione po brzegi od tanich szczoteczek elektrycznych po w pełni profesjonalne szczoteczki soniczne i nie znaleźć nic dla siebie to trzeba być leniem. A dbanie o uśmiech jest czymś, co uzależnia!

  OdpowiedzUsuń
 29. Moim sposobem na piękny uśmiech są proste zęby, dlatego założyłam aparat ortodontyczny. Z prostymi zębami czuję się dużo lepiej i pewniej.

  OdpowiedzUsuń
 30. A czy geny mają znaczenie w uzębieniu? Ponieważ znam osoby które bardzo słabo dbają o uzębienie, gorzej odemnie - a zęby są śnieżniobiałe bez żadnych dziurek. Ja musze bięgać do dentysty. Jak to jest?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger