Jak miło rozpocząć dzień? - moje sprawdzone sposoby

Czasami  zdarza nam się wstać w złym humorze, bez energii do życia. Każdy z nas jednak ma swój sposób na rozpoczęcie dnia z uśmiechem i pełnią chęci do wszystkiego. Jedne z nich są skuteczne, inne wręcz odwrotnie. 

Jak miło rozpocząć więc dzień? Co najczęściej sprawdza się u mnie?żródło: pixabay


Planowanie dnia  dzień wcześniej


Jeszcze jakiś czas temu nie musiałam robić sobie takich planów. Chodząc codziennie do pracy wiedziałam, że muszę wstać o konkretnej godzinie i wszystko było dopasowane do tego rytmu.  Teraz siedząc w domu z dzieckiem dobra organizacja to już połowa sukcesu. Wszystkiego nie jesteśmy w stanie zaplanować, ale najważniejsze rzeczy na pewno. Wówczas bez zbędnego pośpiechu dzień mija nam z uśmiechem na twarzy.  

Szybsze wstawanie


Każda z nas, która ma dzieci wie, że gdy wstaniemy minimum pół godziny wcześniej jesteśmy w stanie wygospodarować chwilę dla siebie.  Na co ją przeznaczymy to już zależy tylko od nas.


Magiczny napój


Dla każdego oznacza on co innego. Dla jednych może to być herbata, kakao, woda z cytryną. Ja nie wyobrażam sobie początku dnia bez kubka ulubionej kawy. I tu, jeśli chodzi o sam poranek mam pełną dowolność - może być rozpuszczalna, może być smakowa, zbożowa,  może być też mała czarna. Oby tylko była, bo inaczej jestem cieniem samej siebie. Uwielbiam kawę i bez niej nie mogę się obyć, więc mam jej zawsze pełen wybór, a gdy tylko się kończy zaglądam na stronę  https://www.bdsklep.pl/spozywcze/kawa Tam zawsze znajduję swój ulubiony smak i aromat.

Poranna gimnastyka i prysznic


Przyznam, że wcześniej nie zwracałam na to uwagi. Po prostu zaraz po przebudzeniu brałam orzeźwiający prysznic i na tym się kończyło.  Nadeszła jednak wiosna, a z nią czas na zmiany. Trochę gimnastyki też się przyda, a zauważyłam, że to też dobra zabawa dla mojego malucha. Jeśli tylko się przebudzi, a widzi, że ćwiczę to próbuje mnie naśladować.  

Porządne śniadanie


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Lekkie i treściwe zapewni zapas energii na cały poranek i wzmocni odporność. Trudno zrobić cokolwiek gdy jesteśmy głodni, a warto też przyzwyczaić malucha do codziennych, wspólnych śniadań. Jeśli wcześniej nie miałam czasu na łyka aromatycznej kawy, to też dobry moment, aby wypić ją właśnie teraz.  

Dobra muzyka


Muzyka w sumie towarzyszy mi cały dzień. Nie lubię zupełnej ciszy, więc cicho włączone radio też zdecydowanie poprawia mi nastrój. 

A jakie są Wasze sposoby na miły początek dnia?

7 komentarzy:

 1. Ja ostatnio rozpoczynam swój dzień od kubka kawy i czytania książki :D Idealny początek dnia! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bez kawy się nie obędzie. to dla mnie obowiązkowy element poranka

  OdpowiedzUsuń
 3. Planowanie dnia - dzień wcześniej to rewelacyjna sprawa ! :) i szybkie wstawanie również.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak, u mnie dzień zawsze zaczyna się z kawą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zawsze staram się szybciej wstawać, a jakiegoś specjalnego sposobu nie mam, u mnie to różnie z tym bywa :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Budzik dzwoni a ja wstaję od razu..Nie ma przesuwania drzemki i przewracania się na boki. Później kawa w ulubionym kubku i można zacząć dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja dzień rozpoczynam kawą i w tym czasie go planuję. Zapisuję co muszę zrobić w tym dniu.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Cosmetics reviews , Blogger